Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacommal már egy éve...

Tengerimalacommal már egy éve orvoshoz járok. Találkozott valaki ilyennel? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Szörcsögő nehézlégzése mindig visszatér. Elviszem orvoshoz, antibiotikummal kezelik (injekció), sőt otthon én is adok neki antibiotikumot. Ezt követően van, hogy hetekig semmi, aztán ismét. Van, hogy az 1-2 hetes antibiotikum kúra után 2-3 nappal ismét beteg. Pedig az antibiotikum mindent kiírt...szóval nem értem, miért betegszik meg szinte rögtön, ahogy abbahagyjuk. Orvosok persze mind ugyan azt mondja. Légúti betegség, röntgenezzük meg, aztán antibiotikum.
2010. okt. 6. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk párszor előjött szeptember elején, augusztus végén és magától elmúlt.
2010. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
keress olyan állatorvost, aki jobban ért a rágcsálókhiz
2010. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy huzatot kap egy picit? Vagy hogy valami hideg dologra réfekszik (pl. ritkán előfordul h picit később cserélsz almot, és a nedves forgitól megfázik kicsit)? Allergiam tudom, h náluk a légúti nem gyakori, de akkor is... mindig konstans körülmények vannak, ugyanott van, azonos fajta forgi, minden? Biztos, h hajlamos erre, sajnos ez gyakran előfordul a malackáknál...
2010. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Voltam már kb. 4-5 orvosnál...de ugyan az.

Az alom eddig granulátum volt, azt mondták ez a legjobb, mert nagy nedvszívó képessége van. Cserébe drága.

Most lecseréltük ismét forgácsra, pont az allergiás tipp miatt. De a fura, hogy vasárnap takarítottuk ki, és tegnap tért vissza ismét a nehézlégzése, szóval nem koszos még az alom. Huzatot akár kaphat, de akkor miért van, hogy hetekig semmi baja? Mi nem érzékeljük a huzatot, a függöny sem mozog, szóval a régi ablakok elég jól zárnak. Sőt, volt, hogy áttettük másik szobába, ahol csak ő volt, zárt ajtónál.


Egy fa komódon van, egy nagy műanyag ketrecben. Kicseréltem fél éve a fa házikóját is műanyagra, hátha a fa beszívta a nedvességet, és azért...


de nem...

2010. okt. 6. 11:20
 5/14 anonim ***** válasza:

Hm... pelletre szoktak teríteni ilyen fleece anyagú plédet, az elég meleg. Ha a hidegtől lenne. Arra, hogy miért csak néha fázik meg, a huzat pont jó magyarázat lehetne.

Pesten az állatorvosi egyetem egzotikus osztályán vannak a legjobb szakemberek, Dr. Pazár Pétert a legnagyobb szakemberként emlegetik, megérné megpróbálni ott...

2010. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ketrecben vagy üvegben van?
2010. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ketrecben, ezt írta is.
2010. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Valószínűleg vírusfertőzése van ezért nem használ az antibiotikum. Azért lesz jobban mindíg pár napig mert a szörcsögést okozó baktériumokat mindíg kiírtja az antibiotikum, de a vírus ellen hatástalan. A vírus tovább él és a legyengűlt szervezetben újra szaporodnak a baktériumok. Sajnos vírusok ellen minden antibiotikum hatástalan.
2010. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Voltam Pazár Péternél. :) Ő is röntgenezte, és antibiotikumos kezelést írt, de igen, úgy tűnt, hogy ő ért hozzá. Úgyhogy visszaviszem ismét, hátha akad új ötlete.


Ha ennyi huzat árt neki, akkor nem tudok mit tenni. Légmentesen lezárt helységem nincs. Az ablakok meg jól zárnak, még nagyobb szél esetén sem mozog a függöny, szóval nem tudom....

Ennyi szinte nulla "huzat" a lakás bármely részén van.

2010. okt. 6. 11:42
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha vírusfertőzése van, akkor az antibiotikumos kúra után miért van az, hogy 1-2 napig, esetenként 2-3 hétig, de volt, hogy 2 hónapig tünetmentes volt?
2010. okt. 6. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!