Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt az egyik nyuszim....

Meghalt az egyik nyuszim. Mikor kell újból társat szereznem a másik mellé?

Figyelt kérdés

Mennyi időt lehet várni ezzel?

A nyuszink félénk, visszahúzódó, bár persze velünk már nem annyira ijedős. A kis társa, aki elment, nagyon domináns és bátor volt, így a félénket is "motiválta": pl új kaja megkóstolására, új "tereptárgyak" felfedezésére, stb. amiket a félénk magától nem tenne.

Látom, hogy hiányzik neki a másik, sokkal kevesebbet rohangál így.Próbálok neki extrém sok törődést biztosítani, de amikor nem vagyok itthon (és hát napi 8 órában dolgozok), akkor bizonyára unatkozik és magányos.

Én még nem vagyok túl a nyuszim elvesztésén, sokáig biztosan nem is leszek, de tudom, hogy kell neki majd egy társ.

Meddig halaszthatom? Ha most látszik, hogy inaktívabb kicsit, mint a társa mellett volt, akkor ez vajon rosszabb lesz később, ha nem kap új párt?



2023. márc. 15. 15:30
 1/8 anonim válasza:
93%
Minél hamarabb nehogy depressziós legyen.
2023. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy miben halt meg, de ha gyanús, hogy fertőzés, szerintem legalább 2 hetet kellene várni. Amíg karanténban van, addig biztos nem adhatja tovább, ha pedig addig nincs gond, akkor jöhet mellé társ. Viszont ha az alatt a két hét alatt bármi gond van, még ha depresszió gyanús is azonnal menjetek egzotikus szakállatorvoshoz.
2023. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem fertőző, daganatos betegsége volt, amire túl későn derült fény.

A kérdés nem igazán ez volt.

2023. márc. 15. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nezz utana, nehez osszeszoktatni ket nyuszit ha nem egyszerre nottek fel.
2023. márc. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Elmondom neked, nyulra lehet biztositast is kotni. Az fedezi ha barmilyen kiadasod van.
2023. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, hogy nem az volt a kérdés, hogy miben halt meg. Viszont fontos, mert ha fertőzés vitte el, az akár két hétig lappanghat a társában, és ha idő előtt veszel mellé másikat, lehet hogy azt is lefertőzi. Viszont így szerintem nem kell várnod.


Nyulat meg igenis viszünk állatorvoshoz, főleg ha kiskedvenc, meg egyébként is törvény mondja ki, hogy minden háziállatnak joga van az orvosi ellátáshoz. Egy társállat életének értékét nem pénzben mérjük. Kutyát is tudsz szerezni ingyen, mégis elviszed állatorvoshoz (remélem). Arról, hogy ő nem kutyának született nem tehet. Egyébként is szerintem azzal valami gond van, ha valaki társállatként tartja az állatát, gondoskodik róla, foglalkozik vele, ott él mellette és minimálisan sem kezd el kötődni hozzá.


Őszinte részvétem a veszteséged miatt. Én decemberben vesztettem el a nyuszimat, szintén későn derült ki, hogy daganatos.

2023. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Régi osztálytársam régen mindig kicsontozta a nyulakat otthon, ma hentesként dolgozik.
2023. márc. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális e még. Nőstény nyuszik eléggé területvédők, nem lehet csak úgy betenni hozzá egy idegen nyuszit, mert megharaphatja. Külön ketrecben kell bemutatni őket egymásnak, aztán egymás mellé tenni a kecókat higy megérezzék a másikat. Ez egy hét vagy több is lehet. Ne siesd el mert kiszekálják egymást. De érdemes társat venni neki mert társas lények. De több is az oltás, nálunk 19e/nyúl.
2023. ápr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!