Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a sün? Az udvarunkba...

Mit eszik a sün? Az udvarunkba tévedt egy kis sün.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a természetben mit eszik, nem arra, hogy Én mit adhatok neki, mert az Ő érdekében nem igazán szeretném etetni.
2010. okt. 7. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Táplálékuk: fõként földigilisztákból és csigákból áll, de más kisebb állatokat is fogyasztanak, például sáskákat, földön fészkelõ madarak fiókáit, gyíkokat, de néha dögöket vagy lehullott gyümölcsöket is esznek. Idõnként tojások is szerepelnek étlapjukon, de a sünök elõfordulása és gyakorisága alapjában véve a földigiliszták mennyiségétõl függ. Miattuk is pusztul el olyan sok sün az utakon, mivel, fõleg meleg esõk után, a giliszták az aszfaltútra másznak, ahol a sünök könnyen összefogdossák õket.
2010. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem kell etetni. Nem is biztos, odatévedt, szerintem teljes öntudattal ment a kertbe.


A kérdésre válaszolva: A sün rovarokat eszik, csigát, földigilisztát, néha egeret.

2010. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

hozzánk is ilyenkor ősszel be-be járnak sünök, aztán elvackolnak valahol a kertben. a minap hajnalban a kinti macskák tányérjéba könyökölve két sünike szürcsölte a tejet.....:)

külön nem etetgetjük őket, találnak a kertben bőven csigát,rovarokat stb.

üdv.

2010. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
32%
a tejet szeretik :) egyébként szerintem is téli álmot szeretne aludni nálatok
2010. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 7. 09:00
 6/12 anonim válasza:
Amikor gyerek voltam találtunk egyet mi is, adtam neki gyümölcsöt, de azt nem ette, fogtunk szöcskét, azt úgy becsámcsogta:D
2010. okt. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem teljes öntudattal ment a kertbe."


De még mennyire :D Ezeknek nagyon tank jelleme van, ott van, ahova akar menni, és ahova akar menni, ott van.

2010. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Barbie93 válasza:
tejet nem szabad nekik adni se gyümölcsöt.. nem tudja őket megemészteni. "gyümölcsöt" is csak akkor szokott enni, ha van benne valami rovar vagy kukac, amit meg akar enni.
2013. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szereti a sün a tejet, de mivel laktózérzékeny, nem tesz jót neki.
2015. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 crudy ***** válasza:
Otti ne legyél már hülye, nem eszik egeret, almát meg répát eszik.
2016. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!