Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi az esélye, hogy egy...

Mennyi az esélye, hogy egy denevér csak úgy neki repül az embernek?

Figyelt kérdés

A környékünkön (családi házas övezet) viszonylag sok a denevér, napnyugtakor vagy utána szinte mindenhol látni őket. De van egy társasház és előtte pár fa, ma arra jártam és rengeteg denevér repkedett azon a területen, gyakran pár méterre kerültek csak el azt hittem nekem repülnek, fejmagasságban repkedtek alig egy-két méterre tőlem.

Valós félelem lehet az, hogy véletlenül nekem repül az egyik? Ha igen milyen sérülés tud okozni?



2023. ápr. 30. 22:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem fog neked repülni.
2023. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezek nagyon cuki állatok, sose bántana embert és kb annyi esélye van, hogy neked megy mint egy kisebb madárnak, nagyon valószínűtlen de akkor se lenne bajod ha arcodnak megy, olyan kb mintha egy enyhe pofont kapnál, szegény denevérnek jobban fájna.
2023. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem nagyon repülnek neki az embernek. De ha mégis, érdemes egy veszettség oltást kérni.
2023. ápr. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
kb semmi. Piszok jó a bioszonárjuk.
2023. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán David Attenborough magyarázta épp ezt egyik első természetfilmjében,mikor bumm! Nekirepült egy, és beterítette az arcát 😀. Rengeteg filmjét láttam. Az egyikben mesélte.
2023. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg volt ilyen, imádom az öreg filmjeit és könyveit. Hozzá kell tenni, hogy ahhoz az egy nekirepüléshez egy barlangban kellett állnia, többszáz állattal körülvéve, hogy egy nekirepüljön.
2023. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinte zéró az esélye, hogy neked repül. Ultrahang segítségével képes úgy repülni és tájékozódni. Annak az esélye is kicsi, hogy beteg, veszett denevér neked repüljön.

Embernek az itthon honos fajták, felületi sérüléseket tudnának okozni.(karmolás ,horzsolás)

Ha véletlenül mégis kontakt keletkezne közted, és egy élő vagy elpusztult denevér között, orvoshoz kell fordulni komoly betegséghordozó.

De ne pánikolj, tényleg szinte esélytelen , hogy neked repüljön.

2023. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7%
Ha nincs hosszú hajad, akkor nem lesz gond. Hosszú hajat szél megemelheti és szuper bioszonár ide vagy oda, jól bele tud kavarodni a hajba. Ugyhogy jól össze kell kötni a hosszú hajat, s gond se lesz.
2023. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%
Elhanyagolható ennek az esélye. A denevérnek nem csak echolokátora van, de a látása sem rossz. Ráadásul az esetek többségében jóval az ember fejmagassága fölött repkednek.
2023. máj. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
Csekély.
2023. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!