Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyáron ehetnek a tengerimalaco...

Nyáron ehetnek a tengerimalacok CSAK füvet, vagy kell mellé táp, széna, zöldség is?

Figyelt kérdés

Mert amióta elkezdtem nekik adni a füvet, átszoktak a szénáról, azt már alig eszik, akkor is, ha nincs előttük fű, illetve a táp adagjukat reggel szoktam nekik adni, 2-3 óra alatt szénával megeszik, de most csak beletúrnak és várják a füvet.

Azt olvastam, hogy amúgy is fűevő állatok, csak a szénában nincs annyi vitamin, mint a friss fűben, ezért kell mellé táp, illetve a zöldség az csak nasi.

De akkor a friss fű mellé nem is kell nekik más? Vagy baj, ha nem esznek mást? Mert én adom nekik, de nem kérik? Vagy adják kevesebb füvet, hogy egyenek tápot is?



2023. máj. 7. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Táp nem kell, az "csak" nasi.

A füvet viszont célszerű fonnyasztani, egyszerre sok friss fű nem jó a bélműködésüknek. Széna azért mindig legyen elől.

2023. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nyáron a fű helyettesítheti a szénát, de táp az akkor is kell nekik, hiszen szükségük van rá a vitaminforrás céljából és fogkoptatásra!

Zöldséget csak mértékkel, nem tesz nekik jót nagy mennyiségben!

2023. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!