Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezt miért csinálja?

Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés
A törpenyulam az utóbbi időben csak úgy kiborítja a vizestálját, pedig friss benne a víz, és a tál sem koszos. Korábban csak akkor csinált ilyet, ha belekotorta az almot, de most még ennyi sem történik, egyszerűen kiönti a vizet. Mi lehet ennek az oka? Kezd zavarni, hogy emiatt kétóránként cserélnem kellene az almot azon a részen, ahol a tálja van, de nem tudom, mit tehetnék.

2023. máj. 25. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Pszichológiai baj. Valószínűleg (ha erdőből hoztad) akkor azért, mert korábban valami sokk érte ivás közben. Vagy bélprobléma, égőbél-érzet. Minden állatnál természetes 3-5 hónapos kor körül. Nekem a palotapincsim most lesz 8 hónapos, onnan tudom, hogy neki is ilyen volt. Mindenáron vidd el őt állatorvoshoz
2023. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Unatkozik valószínűleg. Tegyél neki önitatót a tál helyett és gondold át, megfelelő módon van-e tartva.
2023. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő nagyjából 2 éves, másfél éve kaptam, kisállatkereskedésben vették nekem, úgyhogy a traumát kizárnám. Nagyjából egy hete kezdte ezt el, és szerintem keveset is evett azóta, úgyhogy a bélproblémának sajnos látom esélyét. Keresek egy orvost, aki foglalkozik törpenyulakkal. Köszönöm a választ.
2023. máj. 25. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy orvost! Az is lehet, hogy bélprobléma vagy gyomorbetegség. Nyulaknál, akik életül előző részét zárt helyen (kereskedés)-töltötték, előfordul.
2023. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2:


Minden nap 2 órát játszom vele, és az önitatóval voltak nagyon rossz tapasztalataim, úgyhogy azt nem merek adni neki. De megpróbálok azért nyújtani a játékidején. Köszönöm a választ.

2023. máj. 25. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem hogy játszol annyit, de lehet hogy nem játszol eleget vele, de akkor a felelős személyis te vagy.
2023. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6:


Ezt most miért kellett? Igyekszem minden tőlem telhetőt megadni neki, de kivételesen nem tudtam, mit csináljak, ezért tettem ki a kérdést. Van egy megszokott rendszer a nyuszim életében, amit mindig pontosan követünk, és eddig másfél éven keresztül nem volt semmi baj, most meg hirtelen ilyeneket kezdett csinálni. Bocsánat, hogy megijedtem, és nem azonnal magamat kezdtem hibáztatni, hogy rossz gazdi vagyok...

2023. máj. 25. 17:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, most visszaraktam neki a régi tálját, amit kb két hónapja cseréltem le az újra, és hirtelen semmi baja. Ettől függetlenül el fogom vinni orvoshoz, mert egy ideje ivartalaníttatni is akarom, csak nincs a közelemben olyan állatorvosi, aki foglalkozik törpenyulakkal 🙁
2023. máj. 25. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!