Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideig kell külön...

Mennyi ideig kell külön tartanom a két hörcsögöm, miután a nőstény lefialt?

Figyelt kérdés
Annyit tudok hogy a hímet el kell zárni a nősténytől, arról viszont nem találok információt hogy mennyi ideig :'D

2023. jún. 5. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Örökké. Magányos állatok.
2023. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Orokke. A horcsogoket nem tartunk parban!
2023. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A Hörcsögmentés egyik önkénteseként írom az alábbiakat. Eleve nem kellett volna soha együtt lenniük. A hörcsögöket csak és kizárólag egyedül szabad tartani. Együtt tartva bármikor bánthatják egymást aminek akár halálos kimenetelű veszekedés is lehet a vége. Még az azonos nemű testvérek is időzített bombák egymás mellett. Pont ezért nem ad a Hörcsögmentés sem együtt tartásra állatot gazdihoz. Csak egyedül tartva költözhet a hörcsög új otthonába.


A szaporítás egyébként sem túl felelősségteljes dolog. Rengeteg a megunt és kidobott hörcsög. Évente vagy 300-400 kerül a gondozásunkba. És ugyanez a helyzet nyúl tengerimalac degu csincsilla stb esetében is. Nem csak a kutya és a macska esetében problémás az indokolatlan szaporítás hanem a kisebb állatoknál is. Felelős gazdit találni pedig nagyon nehéz. Kérlek csak egyedül tarts őket és ne szaporíts. A hörcsögök 4 hetesen már ivarérettek úgyhogy legkésőbb onnantól a kicsiket is egyesével külön kell venni.

2023. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Ja, ne szaporíts. Vegyél munkanélküli, ingyenélő "tenyésztőtől" jó drágán beltenyészetes hörcsögöt.

Kapsz mellé egy painttel készített kis gagyi családfát (ez lenne a törzskönyv, vagy mi?). Máris jobban megéri mint boltból venni.

Legalább nem a boltot támogatod, nem a szapikat, hanem a kapafogú 30 évesen is anyuci nyakán élő "tenyésztőt" akinek büdös a munka.

2023. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2 tenyésztő van az országban akiket javasolni szoktunk kedves 4. válaszoló. A Smallsteps tenyészet és a Pezsi tenyészet. Akikről te beszélsz azok a szaporítók. Tőlük tényleg nem ajánlott állatot vásárolni. És kereskedésből sem igazán. Vagy tenyésztőtől ajánlott állatot venni, vagy örökbe fogadni a Hörcsögmentéstől.
2023. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #4-es, te láttál már testközelből etikus tenyésztői munkafolyamatot? Melyik tenyésztő nem adott neked állatot, hogy ennyire berágtál? :D
2023. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy magányos állatok utánuk olvastam mielőtt megkaptam őket, és írták hogy ritka eset ha el tudják viselni egymást hosszútávon, az enyémek nem verekednek egyáltalán, szeretik egymást,ezért voltak együtt tartva.

A kis hörcsögöket 4 hét után el tudnám ajándékozni valahova (kereskedés, hörcsögmentés, stb.)?

2023. jún. 8. 08:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, a Hörcsögmentés nem a direkt szaporított hörcsögök átvételére van.
2023. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8-cal egyetértek. A Hörcsögmentésnek nincs kapacitása a feleslegesen lehozott almok átvételére... Nem is értem, miért kell lehozni almot, ha külön se tudod őket venni egyesével 4 hetes kor után. Felelősségteljesen kellett volna dönteni, és eleve nem szaporítani... Kereskedésbe állatot beadni még nagyobb felelőtlenség. Ott (tisztelet a kivételnek) összeömlesztik az összes hörcsögöt egybe. Amelyiket nem öli meg a másik, az megússza kisebb sérülésekkel. A nőstények meg már kölyökként vemhesek lesznek a saját testvéreiktől, amibe vagy belehalnak vagy nem. Aztán a gazdi, aki vemhes hörcsögöt fog hazavinni akarata ellenére, hogy fog örülni...
2023. jún. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
annyi ideig kell elzárni ameddig nem szeretnél újabb almot.De ezzel nagyon vigyázz mert az anyahörcsögöt felemészti a sok vemhesség és előbb utóbb elpusztul.Én sajnos jártam így csak egérrel,azóta soha többet se egér se párban.
nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!