Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögnek, ha a helye...

A törpehörcsögnek, ha a helye nincsen vizzel kimosva csak nagyon nagyon ritkán de az elhasznáklt forgácsot mindig kiöntjük belőle, akkor felléphet a kisjószágnál valamilyen bakteriális fertőzés?

Figyelt kérdés
Mekkora ennek a lehetősége?
2010. okt. 15. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
én 4-5 hónaponta szoktam kimosni neki, de semmi baja nincsen
2010. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és mitől lehet elkapni valamilyen bakteriális gyulladást? sajnos az eyém igy járt, éjszaka halt meg. Ezt az állatorvos mondta. Elismerem, hogy nem volt vizzel kimosva nagyon sokszor csak kiöntöttem a használt forgácsot belőle, a kis hörim nagyon szeretett nyalakodni az üvegen. Elképzelhető, hogy pl. az odaszáradt pisi volt fertőzött ami már több hónapja ott volt letapadva?
2010. okt. 15. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ha kisállatot tartasz, akkor miért nem viseled gondját?

Én pl. a szíriai aranyhörcsögömnek hetente kitisztítom a ketrecét. Nem tart sokáig egyáltalán (max 10 perc). Fertőtleníteni kell domestos-szal!! És utána én még azt egy darabig rajtahagyom, majd lemosom valami finom illatú folyékonyszappannal, majd leöblítem és úgy teszek neki tiszta forgácsot. Te is így csinálj, nem nagy fáradtság ez.

A hullámos papagájomat viszont már fárasztóbb takarítani, mert ő összevissza kakil, a rácsra is rá van ragadva sok helyen. De neki is ugyanúgy gondját viselem. Ezzel tartozunk nekik!

2010. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Teljes mértékben igazad van és magamat hibáztatom. Kérdésemre visszatérve, elképzelhető, hogy ez egy bakteriális fertőzésnek elmondható? Mekkora erre az esély?

2010. okt. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!