Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Írjatok valamit ezekről a...

Írjatok valamit ezekről a mókusfajtákról lécci: -Japán mókus -Pálmamókus -Kínai törpe csíkos mókus -Cukormókus -Kanadai vörös mókus -Perzsa mókus (? )

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

pálmamókus van az állatkertben asszem a Koós Károly házban, vagy vmelyik fönti házban szabadon, nagyon aranyos, mindig meglátogatom ha arra járok!

A japán gyönyörű de rohadt drága.

2010. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi? Tartani szeretnél valami mókus félét? Hobbitartásra? A cukormókus valójában nem mókus, csak a nevében szerepel így. Tudni kell róla, hogy ő egy éjszakai állat. Nagyon cuki, megszelidül, és mászkál rajtad. Sokféle színben létezik, Magyarországon a standard és a fehérfejű megfizethető (pár tízezer Ft), de már van mosaic, leucistic, cremino és platinum színekben is néhány, ők nagyon szépek de tényleg nagyon drágák, többszázezres árfekvésben vannak. A kínai törpe csíkosmókus nagyon hasonlít a szibériai (és amerikai) csíkosmókushoz, csak kicsit nagyobb. Vagyis inkább masszívabb alkatú. Az igényai is nagyjából ugyanazok. Árban szintén ugyanannyi kb mint a csíkosmókus. A többi amit írtál, ha jól tudom nagy méretű mókus (bár hozzájuk annyira nem értek), nagy a helyigényük is, ezért nagyon meg kell gondolni, hogy valaki vállalja-e ezt. Kerti kifutóra van szükségük, hogy jól érezzék magukat, vagy egy egész szobára. Én inkább kisebb méretű fajtát ajánlanék, a sima csíkosmókust, vagy a kínait. Ha nem zavar, hogy éjszakai állat, a cukormókus is jó választás. (Ha valami komolyabbra vágysz és van is rá élehetőséged, mind anyagilag, mind helyileg, akkor persze más a helyzet.)
2010. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!!!:D

Tartani szeretnék valamilyen mókust igen. Először csíkos mókusra gondoltam és utána láttam a cukormókust, ezért elkezdtem keresgélni h milyen fajták vannak még. Akkor találtam rá ezekre. :)

2010. okt. 25. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Előző vayok, még az jutott eszembe, hogy attól is függ, hogy melyiket válaszd, hogy fiú vagy, vagy lány. Én lány vagyok, és alapvető gondjaim vannak a cukormókussal. :D Aranyos, de nekem nem kéne, nem való nekem. Ő egy bújkálós, kuckózós állat, erszényben alszik és minden puha meleg helyre szeret bemászni. Többek között a sálamba, a hajamba és a pólóm alá, a mellem közé... Természetesen más nagyon jól szórakozik, amikor a kis drága kedvet kap egy kis csucsukáláshoz, de én nem élveztem annyira, hogy úgy kellet kibányászni magamból a cukormókust...:P Szóval ha lány vagy, (és/vagy) hosszú a hajad (és/vagy) gyakran van rajtad sál, akkor gondold meg jól. :)

2010. okt. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nagyon édes! :D Én nem bánnám ha a melltartómban aludna egy ilyen állatka. :)
2011. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálam inkább a csíkos mókus lesz a befutó :D Nem azért mer zavarna ha a melltartómban alszik hanem ink mer a csíkosmókus nappal aktív és az nagy előny :D
2011. febr. 7. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!