Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam le nyuszijai...

Hogyan szoktassam le nyuszijaimat a rácsrágásról?

Figyelt kérdés
Van fogkoptatójuk, azt nem is használják, szénéjuk is bőven, mégis minden hajnalban tombolnak és rágják a ketrec rácsát. Bekentem már ecettel, citrommal, egyik sem használt. Tipp?
2010. okt. 21. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kevés rágnivalót kapnak? Adj nekik répát.
2010. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát egy rágcsálót leszoktetni a rágásról...

Ezzel együtt kell tudni élni, amit féltesz,azt nyuszimentesíteni kell

2010. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rágnivaló mindig van, mint írtam... Mikor még volt rá energiám adtam nekik egy kis tápot, vagy zöldséget, hátha éhesek és azért csinálják, de amint megették folytatták...
2010. okt. 21. 11:09
 4/16 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondoltam, hogy bekenni a rácsot valamivel, ami büdös, vagy rossz íze van...
2010. okt. 21. 11:10
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz a fogkoptató alatt, de a nyulaknak a legjobb fogkoptató a szárazkenyér..


Próbáld ki!

2010. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vagy adhatsz még neki csontszáraz vadgesztenyét is, vagy akár szelídet a lényeg, hogy marha kemény legyen..
2010. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jézus!!!

A vadgesztenye mérgező, és a kenyér sem nyúlnak való!!

A legjobb fogkoptató a széna


És arra akartam rávilágítani, hogy a nyúl mindent meg fog rágni, mert rágcsáló.

Mielőtt hazavitted, előtte át kellett volna gondolni, utánanézni, mivel jár egy nyuszi.

ÉS nem véletlen kell nyúlbiztossá tenni azt a részt, ahol a nyuszi van, mert rá veszélyes lehet, neked meg kárt okozhat.

hogy egy kedves ismerősömet idézzem:

Ajánlott olvasmányok (nem csak) kezdő nyulasoknak:


www.torpenyul.hu


www.torpenyul.eoldal.hu


ww w.nyuszivilag.hu


www.medirabbit.com


www.torpenyul.lap.hu (ez utóbbi egy gyüjtőoldal)


Ésmég ajánlom ezt a fórumot is:

[link]


És ha lepontoztok szivetek joga

2010. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha már annyira bele akarunk menni, a nyúl nem rágcsáló, hanem nyúlalakú, mert két pár metszőfoga van... :)

És igen a szárazkenyér nem túl jó, mert hízlal nem is kicsit, egy héten max egyszer kaphat akkor is csak egy nagyon pici adagot. Egyébként amint írtam mindig van előttük széna...

2010. okt. 21. 13:17
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt hazahoztam, ezerszer átgondoltam, de a rácsrágás valahogy egyik honlapon sem volt rajta... Egyébként nyuszisok: a tietitek is szokták ezt csinálni?
2010. okt. 21. 13:19
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja és fogkoptató alatt a boltokban kapható fogkoptatóra gondolok, erre a kőszerű izére :)
2010. okt. 21. 13:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!