Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac társat hogyan...

Tengerimalac társat hogyan vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fiú tengerimalacom és lesz neki egy fiú társa. Milyet válasszak, idősebbet vagy fiatalabbat, 100x55-ös ketrec elég-e nekik, rögtön berakhatom e mellé az új malacot, vagyis úgy rögtön hogy anya a kezébe fogja az újat én pedoig a régebbit az én kezembe és odatartjuk egymás mellé őket, és után rögtön egy ketrecbe lehet e rakni?
2010. okt. 22. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már jópáran feltették, én személy szerint kb. 5.alkalommal írom le ezeket a dolgokat.:)

Szóval:

Attól is függ mennyi idős a malacod.

Ha felnőtt akkor egy max. másfél hónapos társat válassz neki.

Ha fiatal a malacod, akkor egy felnőttet, vagy egy hasonló korút mint ő.(de hasonló korút csak akkor ha max.fél éves)

A ketrec nagysága elég.

Mielőtt elhozod az új malacot, előtte alaposan tisztítsd ki a ketrecet. Lehetőleg forró vízzel, és ecettel.

Amikor megérkeztél az új malaccal kicsit simogasd, aztán tedd egy semleges helyre.(pl. ágy) mondjuk anyukád simogathatja tovább.:) Te pedig tett oda a "régi" malackádat hadd szagolgassák meg egymást egy kicsit. Aztán engedjétek el őket, kis kergetőzés normális, de nagyon kell figyelni rájuk legalább pár óráig. Közben lehet mindkettőt etetni simogatni. Csak akkor tedd be őket a ketrecbe együtt, ha nem voltak agresszív megnyilvánulások. Arra számíts hogy egész éjjel csiripelnek és kergetőznek majd, de ez normálisnak számít. Remélem nem lesz gond.

Ha agresszív viselkedést tapasztalsz semmiképp ne rakd őket egy ketrecbe, akkor az "új" malacot külön kell elhelyezni vagy a ketrecet kell elválasztani, és minden nap kicsit összeengedni őket, hátha megszokják egymást.

2010. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, és bocsi a sokadik kérdésért. Szerencsés vagyok a aszüleimmel, hogy engednek egy macskát, egy törpehörit és két malacot.:)

Akkor majd így csinálom de biztosan megszokják egymást.

Köszi a aválaszt. :)

2010. okt. 22. 11:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a nagy ketrecet akkor veszem meg neki, mikor az új malacot szóval potn jó lesz:)
2010. okt. 22. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Igen az úgy jó lesz ha új a ketrec, mert akkor a "régi" malackád nem fogja úgy védeni a területét, mert számára is szokatlan lesz az új környezet. Ilyen esetben végülis mehetnek egyből a ketrecbe is, mert az teljesen semleges területnek számít. Remélem megszokják egymást.

2010. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!