Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögharapás után kell...

Hörcsögharapás után kell tetanusz?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 18:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
5%

nem köll, minek az?

egyszer igyis ugyis meghalunk, nem mindegy hogy most halsz meg vagy 70éves vén trotyként?

2010. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ha a sajátod harapott meg, akkor elég a Betadin is, (ugye mert akkor nem valószínű, hogy valamilyen betegsége van).

engem nyuszi harapott meg egy állatkereskedésben, de nekem is elég volt a Betadin. A tetanusz pl. veszett kutya harapásra jó.

2010. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

veszett kutya harapására a tetanusz olyan mint halottnak a csók...

már engem is megharapott a hörcsögöm, én csak betadine-t raktam rá, és még itt vagyok :)

2010. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ,hogy hány éves vagy.Ha 16 évnél fiatalabb vagy,akkor a kötelező védőoltásaidban van tetanusz elleni komponens is.Ha a 11 éves korodban kapott utolsó kötelező védőoltásod óta eltelt 5 év,akkor kell.
2010. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja,most olvasom,hogy egyesek összetévesztik a tetanuszt a veszettséggel.Mindkettő halálos kimenetelű betegség lehet,ha nincs a beteg ellátva,az igaz,de szó sincs itt most veszettségről. A tetanusz bakteriális,míg a veszettség vírusos eredetű.És itt most a tetanuszról van szó,és ehhez nincsen köze az állat egészgégi állapotának.
2010. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
jézusom xD ehez muszáj hozzászólni... gyerekek, ne csináljátok már... hát hol éltek ti? HÖRCSÖGHARAPÁSRA TETANUSZ??? nekem is volt hörcsögöm, nem egyszer megharapot, ömlött a vér az ujjamból, de lesz@rtam, mit kell ezt túlreagálni?
2010. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdező nyilván aggódik.Ezzel semmi probléma nincs addig, míg ezt normális keretek között teszi. Az meg, hogy aggódós típus egyéni szoc. probléma.Nem kell rögötn ellene érvelni/fikázni!

Többiekkel egyetértve mondom: Nyugodj meg semmi baj nem lesz, és nem kell az a tetanusz!

Kedves utolsó:

Az első néhány sor Rád vonatkozott!

Ez az oldal is kezd egyre modortalanabb lenni, már-már lassacskán senki nem a kérdésekre fog választ adni.

Hanem itt fogják egymást a bunkó/együgyű emberek oltogatni.Szerintem nem csak én vagyok ezzel így, hogy lassan már nem "merek/akarok" kérdést kiírni mert úgysem kapok rá választ!

Tisztelet a kivételnek!( Akinek nem inge ne vegye magára!)

Szia kedves válaszoló! Mielőbbi "gyógyulást"! :)

2010. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*rögtön
2010. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hörcsög harapás nem nagy kunszt mint pl egy bika harapás xd.Egy hörcsög kb egy évben 45 megharap.
2010. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem. A tetanusz fertőzés minden emlős állatra veszélyes, a hörcsögre is. A baktérium spórái a talajban mindenütt előfordulnak. A tetanusz anaerob baktérium, szaporodásának a feltétele az oxigéntól elzárt környezet. Tehát a mély sebekre jellemző a tetanusz fertőzés. A hörcsög nem képes ilyen sebet ejteni. Azonban a hörcsögharapás sem veszélytelen, legyen akármilyen apró is a seb. Tisztítani és fertőtleníteni kell mert baktérium fertőzés előfordulhat apró sebnél is. Miután bő vízzel kimostad a sebet, jód tartalmú fertőtlenítőszerrel pl.: betadinnal is fertőtlenísd. Mélyebb sebeket egyébként érdemes hidrogén-peroxid oldattal is kimosni betadin mellet mert ez a veszélyesebb anaerob baktériumokat is megöli, de ilyen esetben azért szükséges a tetanusz elleni védőoltás is. Visszatérve a hörcsöghöz meg kell említeni, hogy leptospirosist terjeszthet. A betegség lappangási ideje 1 hét. Tünetei láz, hányás, fejfájás. Antibiotikummal jól kezelhető. A fertőzéshez nem szükséges harapás sem, mert az állatok vizelete is terjeszti. Érdemes gumiksztyűben takarítani a ketrecet. Az állat simgatása után indig mossunk kezet!
2017. dec. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!