Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartók. Ilyenkor...

Tucski kérdése:

Tengerimalac tartók. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy fiú malacom...1-1,5éves , és tegnap vettem mellé egy kislányt aki 2hónapos..és a fiúmalac nem hagyja békén...kergeti és udvarol neki.. nem tudom, hogy ismerkedik vagy mi ez...a kicsi elugrál előle, de mégis mindig odamegy és hozzábújik..Nem lesz baj belőle ? mert 10hónapig nem bírom állandóan figyelni őket.. a fiúnak most voltak kölykei, csak ellett választva a feleségétől és a gyerekeitől is, ha ez számít.. szóval egy idő után ha megszokták egymást békén fogja hagyni ?:/

köszi ha válaszolsz..


2010. okt. 23. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem fogja békén hagyni, ha nem szeretnél malackákat tedd őket külön. Így 10hónap alatt minimum 3szor kölykezni fog.
2010. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem fogja békén hagyni. Ismerősöm a hörcsögeivel volt így annyi különbséggel, hogy az apát a saját lányával tette egy terráriumba, mert a másik összetört. Tök jól megvoltak, a fiú vitte a kaját a lánynak, együtt tekerték a kereket. Pár hét múlva aztán a lány elkezdett gömbölyödni...

Az ösztönt nem tudod kiirtani belőlük. :D

2010. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartok tengerimalacot, csak hörcsögöt!

De mindenképpen válaszd szét őket, ha nem akarsz felesleges almot/szaporulatot.

A fiú nem fogja a lányt békén hagyni.

Miért kell 10 hónapot várni? Annyi idő alatt a lány körülbelül/sacc/kb 2-3-szor megfial!

Sok örömöt/boldogságot a tengerimalikhoz!

Üdv.Egy hörcsög tartó! :)

2010. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Normális vagy? Miből gondolod, meg főleg a szüleid, hogy két különnemű állat nem párosodik? Alapvető természeti tény. Ez nem megszokás kérdése. Két különnemű állatot nem rakunk egymás mellé. Ennyi. És reménykedjél, hogy eddig nem történt semmi. Most rögtön keríts egy másik terráriumot vagy akármit és szedd szét őket!
2010. okt. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
-.- :D kösz a válaszokat... am ez nem hörcsög és ezek egy évben egyszer szülnek kölyköt..szal.. és a lány 2hónapos. úgyhogy nehezen lett gyereke :D
2010. okt. 23. 16:38
 6/16 A kérdező kommentje:
véletlen elküldtem.. de külön vannak.. a fiút úgy néz ki elajándékozom egy ismerősnek..és veszek a kislány mellé egy kisfiút..
2010. okt. 23. 16:40
 7/16 A kérdező kommentje:
utolsónak : normális vagyok köszi XD ezért tettem fel a kérdést is :D hogy nem lesz-e baja..mert még nem ivarérett, és a lány menekül előle :D
2010. okt. 23. 17:04
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok

Több, mint 15 éve vannak malackáim, és egy évben nem csak egyszer fialnak! Egy évben ha állandóan együtt vannak, akár 6-szor is születhetnek malacok!!! Nemhiába írtam, hogy 10 hónap alatt minimum 3-szor biztos, hogy szülne a malacka. Én nem hagytam sosem az enyéimet évente 3-nál többször fialni, még az is leterheli a szervezetüket, főleg ha 4-5 utód születik!

2010. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy 2 hónapos kislány malacka bizony már ivarérett! Simán szülhet pár kis malackát.
2010. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem. A kéthónapos ivarérett. És ha fiút lány mellé raksz, abból kismalacok születnek, aztán csak a gond lesz, mert nem tolonganak értük a jelentkezők, vagy megtartjátok a szaporulatot és csak győzzétek etetni meg takarítani. Ti tudjátok ...
2010. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!