Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt lehet fürdetni?

Hörcsögöt lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Lehet?

Ha igen akkor:

Hogyan, mivel?

Mennyi ideig?

És szeretik ha fürdetik őket?

Milyen időközönként?



Ha nem akkor:

Miért?

Ha egyszer megfürdetem attól baja lesz?

Meg tud a vízben fulladni?

Köszönöm előre is a válaszokat! :P:D


2010. okt. 23. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi értelme fürdetni azt a kis állatot..,nem is hallottam ilyenről,hogy hörit fürdetni kéne:S
2010. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ne hogy félre értsd! Nem akarom fürdetni csak kérdeztem kíváncsiságból.

Mert nekem fogalmam sincs róla.

2010. okt. 23. 14:51
 3/16 anonim ***** válasza:
Jó,ok azért mondom,hogy semmi értelme:)Nem büdi gondolom,csak höri szaga van:P
2010. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Még nincsen hörim. :( de 1 hét múlva lesz.:)

nem szeretném fürdetni. Mert én azt tartom, hogy ha rendesen van gondozva akkor nem büdös.:)

De azért nagyon köszi a választ :)

2010. okt. 23. 15:12
 5/16 anonim ***** válasza:

Fürdetni nem kell. Megfulladni nem fog, mert tud úszni (az aranyhörcsög legalábbis tud). De kézmeleg vízben kell fürdetni, hogy ne fázzon meg.

Ha mindenképpen fürdetni szeretnéd, akkor csak sima vízzel, vagy ha muszáj sampont is asználni (mert mondjuk beleragad valami a szőrébe, ami vízzel nem jön ki), akkor is csak kutyasamponnal ajánlott, de ezt jól ki kell mosni utána a szőréből, mert ahogy mosakszik, lenyalogatja a nem kimosott sampont.

Mennyi ideig... Hát én patkányt fürdettem mert a farka nagyon koszos volt, párszor vizes szivacsot végighúztam a farkán. Mivel a szőre is vizes lett, gondoltam ha már egyszer meg kell szárítani, akkor már mindegy, megfürdetem az egész állatot. Beletettem a vízbe, két-háromszor beletúrtam a szőrébe és már vettem is ki... Az egész nem tartott tovább 5 percnél...

Szeretni nem szeretik a fürdést. Esetleg nyáron próbálkozhatsz kis sekély medencével, amibe almát kockázol, akkor lehet, hogy belelép a vízbe az almáért. De kifejezetten úszni nem fog. És én még ezt a medence-dolgot is csak patiknak láttam...

Milyen időközönként: nem kell őket fürdetni. Szóval ha valami nagyon bekoszolja, akkor meg lehet füretni, de amúgy nem igényli.

Remélem, mindenre válaszoltam... :)

2010. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen! Nagyon köszönöm!

Nem szeretném fürdetni csak ha nagyon koszos lesz, bár nem hiszem mert takarítani fogom.

De azért nagyon hasznos választ adtál :)

Van patkányod?

Azt lehet háziállatként tartani??

Én még ilyenről soha nem hallottam

2010. okt. 23. 15:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Van patkányom, igen.

Szobatiszta, nem harap, szelíd, intelligens, tanítható és nagyon ragaszkodó, tud szeretni. Ezért szeretem én is. :)

Állatkereskedésben csuklyáspatkányként adják.

De ha szeretnél, tenyésztőtől vegyél, mert ott foglalkoznak a kicsikkel, kézhez szoktatják őket. És sokféle színváltozatuk ismert.

Itt vannak az enyéim: [link]

2010. okt. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hihi,ez a Mogyi nevü patkány nagyon aranyos!!:)
2010. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jajj, zabálni valók :)

Nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz patkányom, de még meg gondolom :P

2010. okt. 23. 21:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Én sok olyan videót láttam ahol a hörcsög medencében, lavórban,mosdóban úszkál. És utána nem lesz semmi baja szerintem akkor se olyan jó ötlet hörcsögöt fürdetni főleg téli időszakban!:)
2010. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!