Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális dolog, hogy a szíriai...

Normális dolog, hogy a szíriai hörcsögöm felfalja a kicsinyeit?

Figyelt kérdés

2 napja ellett, akkor kb.10-12 kicsit számoltunk.

Azóta legalább 3 darabot megevett.

Nem nyúltunk a fészkéhez, se hozzá, se a kölykökhöz.


2010. okt. 26. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem normális! Mikor ellik a höri kell neki berakni sok vitaminos kaját főleg vizet! A vér miatt eszi meg a piciket! Amúgy azt is mondják, hogy azért eszi meg a piciket mert betegek! De inkább az elhanyagolt vitaminok miatt eszi meg őket!
2010. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekemis felfalta :/
2010. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy olyan hörcsögöt, amelyik nemrégiben ellett, a lehető legkevesebbet kell zavarni, mert előfordulhat, hogy izgatott lesz és elhagyja, elhanyagolja vagy akár megeszi a bébiket. Azonkívül, hogy enni és inni adsz neki, hagyd békén a hörcsögöket és a ketrecüket, amennyire csak lehet az első pár hétben. Bár nehéz annak ellenállni, hogy megnézd a kölyköket és megbizonyosodj afelől, hogy minden rendben van, a legjobb hagyni, hogy az hörcsögmama tegye a dolgát.

Tégy wc-papír csíkokat és arctörlőket a ketrecbe, hogy az anya puha fészket tudjon kialakítani! Ideális esetben, ezt akkor teszed, amikor rájössz, hogy a hörcsögöd vemhes (általában elég észrevehető hasának már csak a puszta méretéből is, néhány nappal az ellés előtt).


Ne nyúlj a kölykökhöz legalább 2 hétig!

Miután a kölykök a világra jöttek, ne törődj a ketrec takarításával egy ideig! Hagy békén az első 10-14 napban. Az igazán nedves foltokat kitakaríthatod, ha nagyon szükséges, de kerüld a fészek zargatását! Ha észrevetted, hogy a hörcsögöd vemhes, takaríts ki alaposan, hogy így készítsd elő a ketrecet a jövevények számára!Gondoskodj arról, hogy legyen elég eledel és friss víz, de az etetést és itatást annyira hatékonyan és nyugodtan végezd, amennyire csak lehet! Alkalom adtán egy gyors bekukucskálás a ketrecbe még megengedett. Ne feledd el, hogy az anya védelmezővé válik, ugyanakkor agresszívabban is viselkedhet, mint általában!

Az összetűzéseket, amennyire csak lehet, el kell kerülni, ha valamilyen oknál fogva el kell mozdíts egy kölyköt, használj egy kanalat, így a szagod nem fog érződni a hörcsögbébin! Ritkán kell elmozgatni a kölyköket, még akkor is, ha azok a fészken kívül vannak; az anya általában visszavisz minden elkóborolt kölyköt a fészekbe.

2010. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Friss víze mindennap van, magvakat, répát, almát kap bőségesen, sőt, még párizsit is adunk, mert azt azelőtt is szerette.A kéztörlőcsíkokat régebben is adtunk neki, az most is megvan, erre nincs gond.

Valahol azt hallottam, hogy ha túl sok kicsi jön világra, lásd nálunk 10, abból fizikai képtelenség, hogy ne hulljon el egy pár.

2010. okt. 26. 16:25
 5/8 anonim válasza:

nekem 12-őt fialt és hiánytalanul felnevelte mind 1 szálig őket!

Szerintem is a vitaminhiány lehet az oka....

A Rossmann-ba lehet kapni olcsó és nálam jól bevált vitaminos eledelt! az én hörim egészséges tőle, és nem panaszkodott még:)

2010. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, majd kipróbáljuk, hátha beválik.
2010. okt. 27. 08:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam fehérjehiány miatt is lehet.
2010. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyankor szét kell választani az anyjuktól.Meg adj neki sok kaját (főtt húst,salátát,magvakat stb. stb.)
2010. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!