Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hova engedjük el a sünit?

Hova engedjük el a sünit?

Figyelt kérdés

Találtunk nemrég egy árva kis sünit, és most elszeretnénk engedni. Az úton találtuk, egy forgalmas út mellett, ott csak úgy tudnánk elengedni, hogy betesszük egy kertbe. Az baj lenne, ha messzebb vinnénk el?

[link]


2010. okt. 30. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem most sehová ne engedd el. A sünök a téli időszakra alaposan felkészülnek, bekajálnak, zsírt (vagy mit) raktároznak el, hogy a téli álmot kibírják. Ez valószínűleg nem tudott felkészülni a télre, éhenhalna, vagy megfagyna.

Vagy tartsátok magatoknál tavaszig és etessétek olyan dolgokkal, amit a természetben is megeszik (giliszta, bogarak, kisegér), vagy vigyétek be állatkertbe.

2010. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Engedd el valahol messze az úttól és mindentől. Elbújik az addig amíg jön az igazi tél.
2010. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na akkor most melyik? Mert igazából elfér, csak van 9 állatom, szóval. De ha elpusztulna, akkor marad.

Most keresne kaját, nem? Lassan esni fog a hó, akkor meg már nem talál semmit sem. :S

2010. okt. 30. 15:45
 4/9 anonim válasza:
Elsőnek volt igaza, vigyázz rá, ebben az időben nem talál élelmet! Tavasszal engedd csak el!
2010. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kisnita ***** válasza:

Szia!

A legjobb megoldás az lenne ha el tudnátok vinni egy állatkertbe, de ha nincs a közelben akkor szerintem télre maradjon nálatok és tavaszra megerősödik és elengedhetitek. Ne aggódj ennyi idő alatt nem fog "megszelídülni" nem fog hozzátok szokni, teljesen normálisan vissza fog menni a természetbe. Akkor már nem lutri, hogy talál-e magának élelmet, életben marad-e vagy sem, most viszont még az lenne...

2010. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Vidd be a rendőrkaitányságra.
2010. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna hazavinni. Ilyenkor már a kölykök is függetlenek, igy nem árvák.

Necces az elengedése, mert ha jól látom már nem kölyök. De ha kölyök, illetve fiatal, akkor elengedhetitek, mert: "A hímek fekszenek le elsőként az időjárástól függően, akár már október elején. Aztán a nőstények követik, amikor kiheverték a gyermek nevelést. Legutoljára az apróságok alszanak el, mert nekik több idő kell ahhoz, hogy összeszedjék a szükséges súlyt." [link]

"A fiatal süniknek legalább 500 grammot kell nyomniuk november elejéig, hogy túléljék az első téli álmukat."

De ez a minimum a kisiknél, egy felnőttnél inkább jó a 60-70 deka. Minenképp mérd meg a sünit, ha nincs 50 deka se, akkor semmiképp se engedd el. Ebben az eseten vagy vidd el a legközelebbi állatkertbe vagy magad teleltesd át. Ehhez sok hasznos infót találsz itt: [link]

Az etetésénél arra figyelj, hogy ne adj neki gyümölcsöt és tejet. Az egy tévhit, hogy szeretik a gyümölcsöt, hisz ragadozók, pontosabban rovarevők. Viszont a macskakaja tökéletes nekik, illetve a Fressnapfban már láttam direkt sünkaját, az is tökéletes nekik.

Ha megvan 60-70 deka, szerintem még pont elengedhetitek, és persze nem baj ha messzeb onnan ahol találtátok, sőt az a legjobb, ha minél messzebb viszitek az úttól.

2010. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm mindenkinek. :)

Akkor szerintem marad tavaszig..

És valahol apukám azt olvasta, hogy nem szabad hagyni, hogy téli álmot aludjanak, ez igaz? Mármint ha fogságban vannak, mert akkor elpusztulnak.

2010. okt. 31. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de csirkehusit főzzél neki, azt szereti.

A nyers tojást héjastul megeszi, a tojáshéj jó kalciumnak, a csirke csont pedig tisztítja a fogát, pl csirke nyak az jó neki, abban apróbb csontok vannak :)

2010. nov. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!