Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 tengeri malacom a...

Van 2 tengeri malacom a szobámban akváriumban, kb 2-3 naponta takarítjuk is. Szoval a TENGEI MALAC okozhat valamiféle asztmás vagy hurutos, tüdőgyulladássos, vagy valamilyen légzési, vagy akármilyen betegséget?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször nem maga az állat vált ki allergiás/asztmás reakciót az arra hajlamosaknál, hanem az alom, vagy a széna.

Persze az is előfordulhat, hogy valaki a szőrére, a rajta élő mikroszkopikus atkákra, vagy a vizeletükre érzékeny.

2010. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha én érzékeny vagyok rá, akkor milyen bajom lehet tőle? a doki azt mondta, mivel kb 3 hete beteg vagyok, és átmehet asztmába vagy tüdőgyusziba.. hogy tegyük ki a kis kedvenceket..
2010. nov. 2. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam. 10 éve tartok malackákat, sosem volt ilyen jellegű gondom és mástól sem hallottam még. A szőrük viszont kiválthat allergiát, ennek tünetei: bőrviszketés, vörösödés, könnyező szem, esetleg orrfolyás. Ha ilyen probléma jelentkezett érdemes elmenni egy allergia vizsgálatra.
2010. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van? Mióta vannak meg a malacok? Ha már régebb óta megvannak, és eddig nem volt tőlük bajod, akkor egy megfázás/influenza miatt nem hiszem, hogy allergiás leszel rájuk. Legfeljebb, amíg meg nem gyógyulsz, ne te takarítsd/etesd őket, és ne nagyon babusgasd őket, hogy ne ingerelje a por a tüdődet.
2010. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem rokonomnak a tengerimalacoktól kihullott a haja! :S

Nekem is a doki azt mondta, 1 évvel ezelőtt, hogy a tengerimalacoktól kaptam el valami betegséget. 3 hónapig nem jártam suliba a malacok ugyan úgy a szobámba maradtak és kiderült, hogy ismerősömtől kaptam el a betegséget. Örültem, hogy nem raktam ki a malacikat! :) A dokit kicsit le is osztottam.. mindent az állatra kell fogni...nem mindig azok végett lesz az ember beteg! :)

2010. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

voltak tengerimalacaim, és allergiás voltam rájuk: folyton kötőhártya-gyulladásom volt,annyira ödémás volt a szemem, hogy nem láttam, a szám úgy feldagadt, hogy teljesen ki volt fordulva, mint akit megvertek. annyi, hogy nem volt színes. szégyelltem az utcára menni,úgy néztem ki, ráadásul folyton viszketett és fájt. fel volt püffedve az egész arcom.

a macskánktól pedig allergiás asztmám volt, ez főleg éjjelente jelentkezett. 2-3 órai alvás után fuldokolva ébredtem, rettenetes halálfélelemmel. akár egy rémálom; de ettől még szeretem a macskákat, de élni is szeretnék.

nálam pont a kutya se kérdezte, hogy van-e állatom, persze az orvosnál jól voltam, így teljesen hülyének néztek, hogy semmi bajom sincs, amikor vizsgálnak.

10 évig kínlódtam, mire egy allergiatesztet csináltak nálam. ott nem a forgácsot nézik, hanem többek közt a macskaszőrt és -hámot. igenis, lehet egy állat allergén.

(most degum van, és hál'istennek jól vagyok, mert nagyon imádom őkelmét.)

ha influenzája vagy tüdőgyulladása van valakinek, és van hajlama az allergiára is plusz a környezetében van allergiát kiváltó ok, akkor a kettő együtt súlyosabb tüneteket produkálhat, ami akár halálos is lehet. inkább örülj, hogy a doki ezt is figyelembe vette. szerencsére tévedett, de ha igaza van, ne úgy derüljön ki, hogy meghalsz.

ja igen, és az, hogy eddig nem voltál allergiás vmire, nem jelent semmit, mert ez a betegség bármikor kialakulhat, és soha többé nem múlik el, örökre együtt kell vele élni. a tévében lévő reklámok a náthaszerű allergiákra való gyógyszereket reklámozzák (vény nk kapható), de vannak komolyabb esetek, és az már nem játék.

2010. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. nov. 3. 07:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem törpehörcsögöm volt ,és egy hét múlva már szabályosan fulladtam tőle, úgyhogy sajnos meg kellett válnom a höritől. Később rájöttem, hogy a forgácsra vagyok allergiás (arra sajnos nincs allergia teszt), most nyuszim van, de egy percig se volt alatta forgács (ő is allergiás lehet rá), fapelletet használunk, az tökéletesen bevált. Először cseréld ki az almozó anyagot, lehet, hogy az váltja ki.
2010. nov. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!