Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vitt már valaki magával hobbi...

Vitt már valaki magával hobbi célra tartott állatot, jelen esetben rágcsálót, Angliába?

Figyelt kérdés

Érdekelne az is milyen papírokkal utazhatnék velük, de elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán be vihetem-e a szigetország területére a kedvenceimet és ha igen akkor kell-e karantén nekik, milyen járművel érdemes utazni (repülő, hajó, autó) stb.

A válaszokat, segítségeteket előre is köszönöm!!


2010. nov. 4. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt a kérdést már én is tettem fel,de nekem válaszoltak is rá,így gondoltam megkeresem neked és bemásolom a leghasznosabb választ:

jelenlegi szabályozás:


3. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei


"Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

Egységes európai állatútlevél kiállítása

A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.

Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.

(Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)

A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és

Kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)

Megjegyzés: az 1. pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!"


Idoben kezdj utánnajárni a dolgoknak,csak az a baj,hogy utazgatni nem nagyon fogja megérni szerintem,mert mindíg újra kell majd kezdeni az egész procedúrát.

Ez kutyára,macskára,vadászgorényre egyaránt érvényes,szerintem tobbi kisállatra is,de pl mondjuk egy horcsogért vagy tengerimalacért nem igazán éri meg,de ezt csak te tudhatod! Remélem segítettem neked(:

Minden jót!Clau

2010. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet))

Kisebb probléma, hogy patkányaim vannak és nekik nincs veszettség elleni védőoltásuk. Chipet rakhatok bele-mármint az állatorvos:)-, de útlevél nem sokat ér veszettség elleni oltás nélkül, ami ugye nincs is náluk. :P

Már rengeteg helyen érdeklődtem, állatorvosok, nagykövetség -igaz, Szerbia volt akkor a téma-, vámosok, rengeteg guglizás, de még mindig semmi.

Remélem egyszer idetéved egy olyan aki már ezen túl van és tud érdemben segíteni, mert az nonszensz, hogy a az emberek csak találgatni tudnak és hivatalos helyekről meg elhajtanak, mintha kutya-macska-madár után nem lenne más élőlény...

Mindenesetre abban tudtál segíteni, hogy elég komoly a biztonsági intézkedés, de ez még jó is abból a szempontból, hogy figyelnek az állatkáim egészségére)

Ha megtudok valamit és Téged is érdekel még a téma akkor azt megírom itt.

Minden jót Neked is!

2010. nov. 5. 13:04
 3/7 A kérdező kommentje:

ez hihetetlen..amint találok valamit, elveszek a határozatok tengerében:D Most komolyan egy ügyvéddel kell ezt átolvastatnom vagy elég ha egyből egy bizottsági tagot kaparok elő?! Ha érdekel a téma bárkit is..:

"Az I. melléklet C. részében felsorolt fajokhoz tartozó állatok tagállamok közötti vagy a II. melléklet B. részének 2. szakaszában felsorolt területről való mozgását a veszettség tekintetében semmilyen követelménynek nem vetik alá. Szükség esetén a 24 cikk (2) bekezdésében meghatározott eljárásnak megfelelően, egyéb betegségek tekintetében különleges követelményeket – beleértve az állatok számának lehetséges korlátozását – és az ilyen állatokat kísérő bizonyítványmintát lehet meghatározni."

24. cikk/ 2. bekezdés"(2) Amennyiben e bekezdésre hivatkozás történik, az 1999/468/EK határozat 5. és 7. cikkét kell alkalmazni, tekintettel annak 8. cikke rendelkezéseire."

Na itt fagytam le. Rágugliztam a 1999/468/EK határozatra és nem semmi amiket kidobott.

Élből tudom, hogy elég komoly betegségei lehetnek a patkányoknak ami esetleg emberre is átterjedhet, de ezek vizsgálatát még ha határozat írja is elő, nem tudom információ hiányában elvégeztetni.

Lehet valami szaktopikra kellene írnom? o_O

Erre tud valaki bármi értelmeset reagálni?

Mármint a határozatra és a többi...

Ha nem akkor szerintem le is zártuk ezt a témát, legalábbis itt a gyakorikerdesek.hu-n. ehh

2010. nov. 5. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia elso vagyok!

Hát nem semmi hallod,hogy mik vannak. Nemis foglalkoznak az ember kulon érdekeivel vagy kéréseivel,csak a jól megszokott rutinnal,ami kétséget felulmúlva mindíg változatlan. (Itt a repuloterekre gondolok,mert én azzal kozlekedek Britanniába(: )

Szerintem azért kuldtek el téged a hivatalból,mert még ok is annyira informálatlanok,hogy hihetetlen.. Sajnos ez van! Próbáld meg talán valami nevesebb tenyésztovel felvenni a kapcsolatot,hátha o tudna valamit ajánlani neked!

Vagy amit nekem tanácsoltak ,hogy a vadászgorényemet úgy vigyem át,hogy a nyakam koré tekerem és azt mondom,hogy csak egy sál. hihi

Ez persze csupán vicc.

Remélem sikerul valamilyen úton-módon a kis állataidar elvinned magaddal! Egyébként munkát szeretnél kint vállalni vagy csak utazgatni?

Clau 16L

2010. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:)

Munkavállalás céljából utaznék ki. Mármint amint ha sikerül egyáltalán munkát szereznem. Csak azt sem szeretném ha felkészületlenül érne a dolog és akkor kapkodhatok a pockok miatt.

Mindenképpen jönnének vele, ha nem megoldható az utazás számukra akkor így jártam. Bár mindenféleképpen el akarom hagyni az országot, mert itt semmi esélyem arra, hogy normális életem legyen, munkát sem kapok jó ideje.

De ez off téma volt, bocsi)

Arra én is gondoltam, hogy "csak úgy" beslisszolok a patikkal, de akkor meg kifele lenne gáz. Mármint kifele az országból haza)

A tenyésztői dolog nem is rossz ötlet, sőt!! Az egyik patim civil tenyésztőtől van a másik pedig kísérleti pocok lett volna. Kísérletekre is szállítják az állatokat, valahogyan behozzák őket. Ennek utánajárok hamarosan, tudom, hogy másik földrészről is hoztak rágcsálókat, biztosan van egy beszállító aki tud érdemben segítséget nyújtani)

Kicsit szégyellem magam, hogy ez nem jutott eszembe..:)

Köszi!! :-D

2010. nov. 5. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Énis offolok egy kicsit..:D Anyumék kint élnek angliában már 2éve,énmég csak 16éves vagyok,de a nyárára már van munkám!! Sot most a nyáron is dolgoztam,igaz nem bejelentve,de akkoris(:

Remélem osszejon,hogy kividd a kis állataid!

Pussz

2010. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyos vagy)

Gratula a munkához, nem érdekes ha nincs bejelentve, a lényeg, hogy lesz pénzed)

2010. nov. 5. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!