Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan csináljam? Kérdésed...

Hogyan csináljam? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy tengerimalacom. Tegnap hazahoztunk neki egy 100x55 cm-es ketrecet, és szeretnénk még egy malavcot. Viszont még nem született meg az az alom akiből szeretnénk, és addig átrakjam vagy ne? Mert biztos jobban érezné magát, de nem fogja védeni a területét a másikkal szemben? (a mostani fiú, és ez is fiú lesz)
2010. nov. 5. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem raknám át a helyedbe:) Nehogy bántsa a kicsit, nem éri meg:)
2010. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor majd együtt???? Egyszerre?
2010. nov. 5. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Korban egyező malacokat kellene venni! Ha a mostani fiú malid már ivarérett akkor csak akkor lesz kisebb harc amikor a pici fiú is ivarérett lesz!Akkor fogják eldönteni, hogy ki a főnök! (= Amúgy én még a helyedbe nem raknám át! Ha meg lesz a pici malid akkor majd szépen FOKOZATOSAN szoktasd őket engedd el őket a nappaliba vagy ahol anyukádék is megengedik! Megszokják majd egymást idővel!
2010. nov. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerre rakd át őket!

Hátha a nagyobbik megszereti a kicsit, szerintem jól ellesznek, a tengerimalacok barátságosak :D

2010. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Korábban nekem is voltak tengerimalackáim, de egyáltalán nem voltak agresszívek. Ellentétben pl. a hörcsöggel a tengerimalacok nagyon társas lények. Eredeti élőhelyükön nagy csapatokban élnek, az ilyen területi vita szóba sem jön.

Mikor kis malackák születtek, előírás szerint elkülönítettem a hímet a nősténytől meg a kicsiktől. A hím lehetetlennek tűnő akadályokat volt képes leküzdeni, hogy bejusson a "családi" terráriumba. Soha nem hittem volna, hogy pl. képes kimászni a magas üveg terráriumból, aztán a másikba belemászni, de két hím malackám is simán megcsinálta ilyenkor. És soha, egyik sem bántotta a nőstényt, vagy a kicsiket, csak a társaság kellett nekik.

Szerintem nyugodtan rakd a malackádat a nagy ketrecbe, örülni fog később a társaságnak. Nézd meg, állatkereskedésben hogy vannak tartva, ennél kisebb helyen tartanak 20 malacot egyszerre, oszt mégse ölik meg egymást.

2010. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor most átrakom, aztán majd fokozatosan összeszoktatom őket. De szerintem örülni fog. Amúgy a gemon. ro oldalon azt olvastam, hogy egy fiatalabb malacot válasszunk az itthoninál, mert akkor a természetes rangsor kialakul közöttük.
2010. nov. 5. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!