Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A barkácsáruházakban kapható...

A barkácsáruházakban kapható fapelletet fel lehet használni tengerimalac alá alomként? Vagy esetleg ez ártalmas lehet számára?

Figyelt kérdés
Csak anyagi szempontból gondoltam rá,ugyanis 1000Ft-ért 15 kg pelletet adnak barkácsüzletben,míg ugyanez alomként értékesítve 1000Ft/5kg!Természetesen,ha káros lehet a malacnak,nem fogom alkalmazni.
2010. nov. 5. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gond vele, hogy ott nem tudhatod, milyen fa kerül bele. Anno gimis állatházban így hozattuk az almot, és néha kis fadarabok, gallyak voltak benne, de volt már, mikor rozsdás szöget szedtünk ki a zsákból... És ha jól tudom, fenyőből készült almot nem is nagyon jó rágcsálók alá enni, mert gyantás... És egy barkácsüzletben szerintem nem nagyon válogatják a fát, vegyesen kerül bele minden.

És még valami: a barkácsboltból származó almot biztosan át kell szitálni használat előtt, mert nagyon sok benne a por, amitől a malacod akár még tüdőbeteg is lehet.

2010. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék, én is pont azt néztem, hogy mennyivel olcsóbban jönnék így ki a patijaimmal) De attól tartok, hogy mivel ez a pellet tüzelésre megy, ezért nem nagyon nézik mi kerülhet bele. Lehet drágább a kisállat kereskedésben az alom, de az legalább kifejezetten arra való. Jó lenne egy szakit vagy tenyésztőt megkérdezni erről, bár aki meg sok állattal foglalkozik az ugye nem használ pelletet.. Szóval nem tudom, de szerintem amíg Te sem biztosat addig ne vegyél alá olyat.

Én úgy "spórolok" vele, hogy vettem egy kis négyzet alakú virágcserép alátétet és abba teszek csak pelletet. Így 5 kg elég pár hónapra és az állatnak sem kell a saját ürülékében futkosnia, igaz az enyéim emeletes ketrecekben laknak)

2010. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én most olyat használok, amit a tescoban árulnak a kályháknál. Az eddig jónak bizonyult, és elég olcsó.
2010. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!