Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a törpehörim a...

Miért rágja a törpehörim a rácsot?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje rágja a törpehörim a rácsot. Miért? Szoktam mindenféle módon a ketrecen kívül tartani, egy félórát, de amikor visszateszem, futkározik egy kicsit, majd megint rágja! Mit tegyek?
2010. nov. 12. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt tegyél be neki valami fogkoptatót (mivel a hörcsög rágcsáló, ezért sokat rág), vécépapír guriga pl de kisállatkereskedésben is van ilyesmi. Amúgy meg unatkozik.
2010. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
olyan mint a nyulak és koptatnia kell a fogát ezért csinálja....tehetsz bármit nem fogja abbahagyni...
2010. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:

Van neki vécépapír gurigája és egésznap szaladgál. Néha még a friss levegőre is kiviszem egy jó ideig. (nemrég hoztam be). Amúgy azt, hogy érhetném el, hogy ne unatkozzon?

2010. nov. 12. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:
hát úgy, hogy többet foglalkozol vele. fogkoptató van bent neki?
2010. nov. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A WC papír guriga nem elég! Tegyél be neki FÁT, nem muszály boltban venni ilyen fogkoptató, színes nem tom mit. Fogj egy fadarabot és tedd be neki, akkor azt fogja rágni, nem a rácsot!
2010. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam! A fát nem rágja, sem pedig a wc papír gurigát.
2010. nov. 13. 10:04
 7/10 anonim válasza:
ha tudod hogy otthon vagy sokáig akkor engedd ki. igaz, nekem degum van, de mindig azt csinálom,hogy elzárom az olyan részeket ahova nem jó ha bemegy pl tv mögé stb, leteszem a ketrecet a földre nyitott ajtóval hogy amikor kedve van hazatudjon menni. ilyenkor mindig 3-4 órát szaladgál a szobámban és jól érzi magát. mikor vissza teszem a ketrecbe mindig alszik egy nagyot. szerintem te is hosszabb időre engedd ki.
2010. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

előző vagyok

ezzel arra akartam célozni hogy azért rágja a rácsot mert unatkozik és ki akar jönni. és így jön az hogy hosszabb ideig engedd ki :D

2010. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lilla131 válasza:
ez természetes ha gyümölcsfa ágat raksz be neki akkor talán nem fogja
2010. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az előzőnek:

Kösz, mert gyümi fa ág van bent!

Az elötte lévőnek:

Neked is köszi, mert mostmár 30 percre kiviszem az udvarra, van egy ki ,,barlang"-ja is, és nagyon jól érzimagát kinn.

2010. nov. 18. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!