Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Muszáj kettő darab belőle?

Muszáj kettő darab belőle?

Figyelt kérdés
van egy malacom és nem tudom hogy kellene neki még egy társ!!?? bár anya nem engedné!! :(:'(
2010. nov. 14. 16:57
 1/8 anonim válasza:
0%
szerintem ne de ha kicsiket akarsz akkor igen
2010. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kriszti83 ***** válasza:
0%
Egyedül is elvan, ne aggódj.
2010. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. :S

Nekem a malacom egy ideig nem evett. Aztán elvittük állatrovoshoz ajánlotta a másik malacot. Azóta kettő van, nagyon jófejek és sokkal szórakoztatóbbak mintha egyedül lennének:)

Úgyhogy szerintem vegyél neki társat, könyörögd ki, mert előbb utóbb minden malacot eléri hogy nem eszik mert magányos.

2010. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lilla131 válasza:
Én is egyedül tartom és boldog csak többet kell vele foglalkozni
2010. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! de még várnám őket!!
2010. nov. 20. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Társas állat, jobb lenne neki, ha lenne egy párja, mert hiába foglalkozik vele az ember sokat, egy fajtársat nem tud helyettesíteni. Lehet ugyanolyan nemű is, sőt. Fiút és lányt nem is szabad együtt tartani, mert egyfolytában szülne a szerencsétlen lány. Mennyi idős a malacod? Mióta van egyedül?
2010. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rikimisi ***** válasza:

Ja elvan szegénykém....van más választási lehetősége???

Az hogy sokat van vele foglalkozva nagyon szuper,ők is tudnak az emberhez is kötődni.Azt hogy boldog csak akkor mondhatnád ha már láttál olyan malacot aki társsal él!!!Sajnos mi emberek a társat nem pótólhatjuk,ők sokat "beszélgetnek" kommunikálnak egymással,mozgásra serkentik egymást,jobban esznek és minden másban pozitívan hat a társ.Tapasztalatból mondom,mert kezdetben az én első malackám is etyke volt,de kapott egy barátot,ő is teljesebb életet élhetett és nem beszélve arról nekem milyen élvezet volt őket elnézni ahogy élték a saját kis életüket.Mit csinál addig amig te suliba vagy,vagy dolgozik a gazdi?Lesi a kecóba mikor nyílik az ajtó.Ha társa van nem unatkoznak.Ha magamhoz veszek egy állatot ajánlatos utána nézni a dolgoknak.

Két malacka tartása nem jár különösebb gonddal mint egy!!Van egy oldal amit szerintem érdemes lenne kicsit olvasgatni és a szüleidnek is megmutatni,talán akkor ők is megenyhülnek és belátják a malackák erősen társas állatkák!!!Csak egyneműeket ájánlott együtt tartani,de arra figyelni kell a társválasztásnál,hogy legalább fél év korkülönbség legyen köztük és akkor már adott a dominencia kérdése.Hidd el neked is nagyobb boldogság lesz látni ahogy játszank,dumcsiznak egymással,lopkodják a másik szájából a kaját.Persze két malacnak azért nagyobb kecó az kell legalább 100-as.Az oldal címe: www.gemon.ro

2010. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok társas állatok. Ha nincs párja depressziós lesz, még akkor is, ha nagyon sokat foglalkozol vele.

Ismerősömnek is volt egy tengerimalaca és teljesen megbolondult, tiszta depressziós lett.

Most itt van az én két tengerimalacom mellett és nagyon jól érzik magukat hármasban.

De már az is jó, ha ketten vannak!!!

Egyébként, ha lesz még egy tengerimalacod akkor nem kell többször takarítani a ketrecet meg ilyenek, tehát, ha egy helyett kettő van az nem jelent gondot. (ezt azért írom, mert mondtad, hogy anyukád nem engedné)

2010. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!