Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám megszelidíteni a...

Hogy tudnám megszelidíteni a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy malackát (7 hetes). Eleinte még alig evett, de szerncsére most már megjött az étvágya. Olvastam, hogy ha sokat beszélek hozzá, etetem és néha picit berakom a kezem a terráriumába, akkor lassan hozzámszokik majd, de nem tudom. Annyira fél, ha csak kicsit is megmozdulok máris elszalad, sokat beszélek hozzá, de ha próbálok hozzáérni akkor rögtön félni és remegni kezd. Írták sokan, hogy ki kell venni néha, de rögtön karmolni kezd, úgyh szerintem ez még nem menne. Úgy szeretném, hogy boldog legyen. Ti hogyan szelidítettétek meg? Ha vannak jó ötletek, tapasztalatok légyszi segítsetek!!!
2010. nov. 15. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Kell neki egy kis idő,hogy megszokjon,légy türelemmel.Boldog lesz,csak még a környezet,az illatok új neki.Kézből is adj neki finomságokat, s rá fog jönni,hogy az a kéz nem bánt,hanem enni ad,nem kell félnie tőle.Az is hasznos,hogy a szokja a illatod,hogy megtapizol valami kis tárgyat,amit nem tud megrágni a berakod hozzá.Így is szokja majd a közelséged.Gondolom társai is voltak, s most egyedül van,ezt is fel kell dolgoznia.Légy türelmes,sikerülni fog!:)
2010. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok társas lények, így javasolt párban tartani (fiú-fiú vagy lány-lány). Ha egyedüli malac, akkor sok törődéssel átlehet (szerintem) hidalni a dolgot, de mindenek lőtt sok idő és türelem a kulcsa a dolognak.

Nálunk úgy működik/működött a szelídítés, hogy pár napig egyedül tartjuk, hogy a környezetét megszokja. Ez után jön a kézből való etetési kísérlet, ami kezdetben nem fog menni, de türelem, s akkor eredményes lesz a próbálkozásunk. A lényeg a fokozatosan hozzászoktatni az aktuális környezetéhez.


Remélem segítettem.

2010. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem lassan egy éve van meg az egyik malackám és még most se elég nyugodt, eléggé ideges és nemsokáig tűri a simogatást, már sokat javult, tehát csak kitartás, sokat kell kivenni és kézben etetni
2010. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!