Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan viselkedik a tengerimal...

Hogyan viselkedik a tengerimalac, hogyha terhes? És milyen változások lesznek rajta az első napoktól az utolsókig? (a terhesség alatt)

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy vemhességi periódus 62-70 nap, amiből 3/4-ig semmit nem fogsz tapasztalni maximum annyit, hogy elkezd hízni a malacka. A vemhesség előre haladtával 45-65%-kal is megnőhet a tényleges testsúlya. A vemhesség 30. napja körül már ki lehet tapintani a magzatokat, ahogy a nőstényt leteszed az öledbe, hogy a fara nézzen feléd, majd a !finoman! a két kezeddel a hátsó lábai körül enyhén benyomva kitapintva a veséket (ezt érezni fogod) haladsz a fara felé, s érezni fogod a kis gombócokat, ekkor már van remény. Ezt követően a gombócok nőni fognak, majd később a kihordás előtti hetekben már mozogni is fognak. Majd némely malac vajúdás kezdetét veszi, ami halk vagy esős felsíráshoz hasonlít. A szülés 30 percig is eltarthat, de értelem szerűen lehet rövidebb és hosszabb is. A vemhes malacnak sok C vitamin kell!

A hím malacot a szülést követően legkésőbb 24 órával ki kell venni, mert a nőstényt újból szaporodás kész.


Remélem segítettem. Ha további kérdésed van tedd fel nyugodtan!

2010. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az első félidőben semmi változás nincs, a másodikban meg elkezd nőni a hasa, ha ráteszed a kezed érzed a babák szívdobogását, később a mozgásukat, sőt az utolsó időkben akkor is mozog a malac hasa ha fekszik, annyira ficánkolnak a kicsik :) Egyébként szerintem max. annyi a változás, hogy a végén egyre többet fekszik az anyuka malac.
2010. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek!
2010. nov. 19. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!