Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha lehet, milyen majmocskát...

Ha lehet, milyen majmocskát érdemes tartani lakásban?

Figyelt kérdés

Kicsi majomra gondolok, amihez nem kell engedély.

Tudom, hogy rengeteg munka, meg rengeteg pénz, de szeretnék egy majmocskát!


2010. nov. 20. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Hát szerintem lakásban semmilyet sem "érdemes". Ők vadállatok, nem cukimuki ölelgetnivaló kis plüssök, és hiába néznek ki úgy, hozzá nem értő kezében komoly gondokat, sérüléseket tudnak okozni akár a gazdának, akár önmaguknak. Amúgy régebben az oroszlán- és selyemmajmocskára nem kellett engedély, de nemrég szigorítottak a majomtartás szabályain, azóta lehet, hogy azokhoz is kell. A Környezetvédelmi Minisztériumnál érdeklődj efelől.

De az, hogy "szeretnél egy majmocskát", önmagában nem elég. Ha tényleg komolyan gondolod, vedd fel a kapcsolatot majmot tartó emberekkel vagy akár az állatkerttel, nagyon nézz utána, hogyan is működik majommal az élet.

2010. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a lakásodban 10-20méteres esőerdei fák nőnek, és van vagy 20-30 belőlük. Akkor esetleg tarthatsz kis termetű "majmocskát". Először nézd meg milyen a természetes környezetük, ha azt megtudod teremteni számára lehet majmod, persze, általában kolóniákban élnek, tehát egy egész csapat kell, hogy jól érezze magát. És vannak fajok, amik csak egy bizonyos táplálékra specializálódott, ezt termesztened kell, hogy etetni tudd. Szerintem vegyél egy nyulat, az is ugyanolyan cuki, és taníthatod is.
2010. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!