Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok a tengerimalacnak...

Adhatok a tengerimalacnak vizes füvet?

Figyelt kérdés

adhatok a tengerimalacnak zöld füvet, vagyis ami még nem száradt meg? és adhatom azt neki vizesen????

meg még azt szeretném megkérdezni, hogy a malacnak kell fogkoptató, vagy nem, vagy egyáltalán nő a foga??

(tudom kicsit értelmetlenül írtam a végét !! :D)


2010. nov. 20. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!!

A tengerimalac fő tápláléka a széna, úgyhogy az folyton legyen előtte, mert a fogát azzal koptatja. Nekem algás fogkoptató-kövem volt, de nem szerették, úgyhogy nem is adok nekik, viszont faágat tehetsz be neki.

Hát, úgy vizes füvet, hogy látszanak rajta a vízcseppek, olyat semmiképp, de ami még nem száradt ki, csak leszedted és adni szeretnél neki, csak egy-két szálat, mivel felpuffad a nedves fűtől.

Remélem segítettem:)

2010. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne adj a tengerimalacnak vizes füvet!!! Felpuffad tőle és elpusztul! Mindenképpen hagyd megszáradni teljesen, mielőtt odaadod, nem baj, ha fonnyadt lesz, mire megszárad!


Igen, folyamatosan nőnek a fogai, ezért a legjobb fogkoptató a tengerimalac számára a széna! Széna mindig legyen előtte, folyamatosan. A széna rágása közben az állkapcsa úgy mozog, hogy közben koptatja a metszőfogait! Lehet kapni ugyan rágófát, meg ilyen vackokat, de egyrészt van olyan malac, amelyik hozzá sem nyúl, szóval szerintem felesleges, a legjobb a széna!

2010. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg simán adhatsz neki, nem hallottam még életemben ilyet, hogy ne :-O Én mindig adtam neki vizes, frissen szedett füvet, szerette, sosem volt semmi baja tőle.
2010. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
A harmadik válaszadónak lehet eddig szerencséje volt, de egy tapasztalt tengerimalac tartó tudja, hogy vizes, harmatos füvet nem adunk tengerimalacnak. Úgyhogy kérdező, ne hallgass rá, és ne adj neki vizesen füvet. Semmiből nem tart várni pár órát, míg megszárad, de úgy biztos, hogy nem kockáztatod a tengerimalacod egészségét, egy esetleges hasmenéssel, ami tengerimalacoknál végzetes is lehet. Sajnos sokan tartanak tengerimalacot és még sok egyéb más állatot úgy, hogy fogalmuk sincs alapvető dolgokról, úgyhogy figyelmedbe ajánlom a www.gemon.ro oldalt, ahol mindent megtudhatsz a tengerimalacok tartásáról, többek közt olvashatsz is a vizes fű adásának hátrányairól is.
2010. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!
2010. nov. 20. 17:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is adtam neki vizes füvet, semmi baja sem lett tőle. És ha adok neki füvet és iszák rá vizet, akkor is felpuffad? Nem értem ezt a nem lehet neki vizes füvet adni dumát... Én fogkoptatónak száraz kenyert adtam, attól se lett semmi baja.
2010. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne!!! A vizes fűtől, zöldségtől felpuffadhat a malacka! Sajnos nekem már volt ilyenhez "szerencsém". Aki etet vizes dolgokat csak a jószerencsének köszönheti, hogy nem történt még baj.
2010. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem van egy tengerimalacom és én akkor is szedtem neki füvet amikor csurom víz volt.. Nem lett semmi baja most is él és virul.. ugyhogy sztem adhatsz neki.. az én tengerimalacomnak volt fogkoptatója de nem használta.. ezért a rácsot szokta rágni meg a faházikóját ezért sztem jó ötlet ha fa házat veszel neki :)
2010. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van 2 tengerim, mi is ugy adjuk oda nekik a füvet hogy frissen, ahogy leszedtük. Már vagy 2 éve igy eszik és nincs semmi bajuk. Mondjuk most télen nem tudunk nekik adni de amint megint lehet majd szedni, adni fogunk nekik.
2010. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia.


Van két tengerimalacom,és sajnos vizes füvet kaptak.

Fel vannak fuvódva.Valaki tud jó megoldást,kérem minél hamarabb írjon.

Maszirozuk őket,jobban néznek ki.Meg kaksiznak:

2011. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!