Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányom nem eszik! Már...

A patkányom nem eszik! Már nagyon levan soványodva, szinte elvan sorvadva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszerüen bármit adok neki nem eszik !Csont és bőr !:( Egyébként kopasz patkány!Valami betegsége lehet?

Mindig csak elveszi a kaját de nem eszi meg.


2010. nov. 24. 20:15
 1/10 Norczy ***** válasza:

Most kicsit durva leszek:

Mire vársz még????? Vidd el állatorvoshoz és vizsgáltasd ki!!!!!

2010. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már idős és a "végét járja", de az is lehet, hogy valamilyen betegsége van. Lehet férges vagy benyalt valami bacit a tápról, kezedről, bárhonnan. Előző válaszolóhoz hasonlóan csak azt tudom tanácsolni, hogy sürgősen vidd orvoshoz, különben elpusztul! Bár lehet, hogy a doki sem tud már rajta segíteni. Mindenesetre azt kívánom, hogy legyen jobban a pati!!!
2010. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert 2 patkányom volt és mindkettő zabált mint a disznó, bár azok nem kopaszok voltak.

A tied tényleg beteg lehet, vagy csak génhibás a túltenyésztéstől.


A patkányok olyanok egyébként, (ezt egy filmben láttam), hogy adtak neki cukros szirupot amit imádott nagyon, de egyszer belekevertek hányingert keltő anyagot, amitől a pati rosszul lett úgy fél órára, és a következő alkalommal megint kapott szirupot amibe már nem kevertek semmit, de akkor már nem volt hajlandó meginni pedig előtte imádta.


Szal simán el tudom képzelni, hogy a patkányodnak valami betegsége van, amitől rosszul érzi magát, és azt hiszi hogy a kajától van, ezért nem hajlandó már megenni semmit.

2010. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az állatorvos nemtud segíteni.. max csaj jól "megkinozza" (injekció,stb):/
2010. nov. 25. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:

jesszum.. Esélyt sem adsz annak a szerencsétlen állatkának?! Nem Te döntöd el, hogy a doki mit tegyen vele, Neked "csak" annyi a dolgod, hogy elviszed orvoshoz aki majd segít rajta. Ez a hozzáállás azt sejteti, hogy nem is akarod dokihoz vinni és csak kifogást keresel arra, hogy miért is nem teszed meg. Nagyon sajnálom azt az édes kis patkányt, nem ezt érdemli attól akit szeret. =( Én mindig elvittem dokihoz a patijaimat és sosem volt olyan, hogy "kínozta" volna őket, mindig a legjobbat akarta-akarja nekik, szereti a kis csöppeket, foglalkozik velük, nem célja, hogy szenvedjenek.

Ha van benned egy kis jó érzés az állatkád iránt akkor vidd el orvoshoz minél hamarabb. Már rég túl is lennétek a dokin. Ha pedig meghal a drága akkor többet ne tarts élő állatot. Talán egy plüss pati még kibírja a kezeid között.

2010. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésekben lehet kapni CaloPet nevű állati "kalóriabombát". Eredetileg kutyáknak és macskáknak készült, de rágcsálónak is lehet adni. Az ujjadra kensz belőle egy keveset, és lenyalatod a patiddal. Egyszerre tényleg csak keveset adj, de napi 3x is adhatsz neki. Viszont nagyon zsíros, ezért csak addig add neki, amíg tényleg rászorul! Ráadásul "fel is pörgeti" az állatot, ezért jutalomfalatként se használd.
2010. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Énis mindig orvoshoz vittem a patkányaimat... egyik se élte túl, sőt még a tengerimalacom se. nemtom mért lenne most másképp...

Egyébként adok neki zsiros ételeket, amiket elszopogat.

szilárdat megse próbálja enni :S...

2010. nov. 25. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet túlnőtt a foga, esetleg belefúródott valami a szájába. Ha minden állatkád meghalt a doki közelében akkor miért nem viszed másik állatorvoshoz?! Ne hagyd szenvedni azt a szerencsétlent, lehet pár perc kezeléssel is helyrehozható. Semmit nem tudsz a patkányokról? Ha ilyen történik, hogy nagyon lesoványodik, nem eszik akkor venni kell neki calo petet, ha kell, erőszakkal lenyomni a torkán. Legalább egy állatgyógyszertárba menj el kérdezősködni!!! Én ezek után nem is nézem miféle kifogásokat írsz ide, a teremtő vigyázzon a kis patkányra, nem ilyen sorsot érdemel.
2010. nov. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a pateszod..?
2010. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
meghalt...
2010. nov. 30. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!