Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történik a hörcsögömmel?...

Mi történik a hörcsögömmel? NAGYON SŰRGŐS!

Figyelt kérdés
Szíriai aranyhörcsögről van szó, 2008 tavaszán vettük. Tegnap teljesen jól volt evett, ivott, mászkált. Az elöbb akartam neki friss vizet adni és észrevettem, hogy nem mozdul, megfogtam és mintha meghalt volna, de nincs rajta sérülés és mondom tegnap teljene jó volt. Megnéztem neten, hogy alszanak-e téli álmot, hogy esetleg azt csinálja és valahol azt írják, hogy igen valahogy meg, hogy nem.
2010. nov. 25. 20:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, hogy holnap elviszed, megmondod az orvosnak, hogy nincs pénzed de nagyon aggódsz a kisállatodért. Ha rendes az orvos akkor megnézi, hogy nincs-e semmi baja, hiszen olyan pici állatka nem sok kára származhat belőle szerintem:S de semmiképp se temesd el:( (másik höris ilyen esetes:D)
2010. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
áá nem kerülne sokba szerintem
2010. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
gyors utána nézek mi lehet a baja
2010. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%
hibernálódik tuti
2010. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
vízhiány vagy kicsit hűvösebb van a kelleténél a helyiségben.attól hibernálódik
2010. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

A szíriai aranyhörcsögök képesek hibernálódni, ha hirtelen megváltozik a környezetük, pl. váratlan lehűlés, vízhiány, stb. A hibernálódott hörcsög merevnek és hidegnek tűnik, alig észlelhető légzéssel. Sok tulajdonos először feltételezi, hogy az állat halott.

Óvatos vizsgálattal meggyőződhetünk róla, hogy a bajuszszálak időnként megrándulnak. Valószínűleg a hörcsög nem tervezi meg előre a hibernációt, de a környezeti tényezők változására felébrednek, hogy elkerüljék a kiszáradást és az éhezést.

Az állatot szállítsuk meleg szobába vagy a szoba hőmérsékletét fokozzuk némileg. Ne tegyük tűz vagy radiátor, közelébe, sehova, ahol túl meleg van. Ahogy kezd ébredezni, elkezd reszketni és remegni, a testhőmérséklete folyamatosan emelkedik és a bajusz rángása is fokozódik. A teljes ébredés a hibernációból általában 30-60 perc alatt történik.

Ha felébredt és aktív, biztosítsunk elegendő élelmet és vizet, hagyjuk nyugton.

A törpehörcsögök sokkal jobban tűrik a hideget, mint a szíriai aranyhörcsögök, így náluk nem ismert a hibernáció.

2010. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon köszönöm a gyors válaszokat. utolsónak írom: most nagy reményt adtál mert 10 perce elkezdtett ilyen fél percenrént "berándulni" a kis teste és ha jobban megnézem azt is látom h a mellkasa le-föl megy magyarul lélegzik. nagyon remélem hogy semmi baja sincsen, de az tuti h nem fekszek le amíg ezt csinálja és ittmaradok vele akár egész éjjel is ha kell.
2010. nov. 25. 21:28
 18/32 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok! ne felejtsd el melegre tenni és inni enni adni neki:)
2010. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
télleg hűös van ebbe a szobába, mingyárt hozok föl egy hősugárzót, hagy legyen kellemes meleg itt és remélem h nem lesz baja. az egyre többször rándul meg és nyitja a száját meg teljesen látni h lélegzik, és pont úgy mennek a dolgok ahogy leírtad remélem h ölébred
2010. nov. 25. 21:39
 20/32 A kérdező kommentje:
3x fölemelte az elöbb a lábát!
2010. nov. 25. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!