Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tehetném változatosabbá...

Mivel tehetném változatosabbá a törpehörim étrendjét?

Figyelt kérdés
Dzsungi törpehöri. És mindennap ka:alma, répa lereszelve, néha narancs, ubi, banán, saláta, ja és víz meg hörikaja
2010. dec. 3. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Reszelve? :) Van neki foga :)

Különben nagyon változatos ígyis, amit kap. Esetleg sajttal bővítheted, azt szeretik. :) Az enyém azt kapja amit én eszek, egyszer alma, egyszer répa, néha csak neki saláta. Plusz magok.

2010. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A répát azért adom reszelve mert csak úgy eszi meg egyébként nagyon válogatós és lusta!
2010. dec. 3. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Hu :D

Nagyon türelmes lehetsz :) Az enyém nem engedheti meg magának hogy válogatós legyen, örüljön hogy felkarikázom neki a répát ;)

2010. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Adj neki lisztkukacot. Ez természetes fehérjeforrás, és az enyémek egyből rávetik magukat annyira szeretik.
2010. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Adj neki szöcskét!! De úgy hogy félig tépd le a lábát, tudom, aznem jó neki, és akkor ő kaphatja el:) Az én hörim imádja elkapni meg megenni is a szöcskét. Mondjuk télen nincs, de majd tavasszal:)
2010. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Zöldségből én még paradicsomot, paprikát is szoktam adni neki:).


A sajtot már írták előttem, lehet fehérjeforrásként adni sajt helyett egy borsónyi tejfölt, esetleg túrót (ezt az enyéim sose ették meg, dehát különböző a hörcsögízlés is:), de a sajtot, tejfölt imádta minden hörim), én ezt heti 1-2 alkalommal szoktam adni.


Sózatlan mogyoró, tökmag, amiért még bolondulnak, de azt is csak módjával, mert eléggé hízlal.

2013. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

heti egyszer lehet adni neki keményre főtt tojást, háztartási kekszet, diót, sajtot.

Ezeket nagyon szeretik a hörcsögök!


Paradicsom, paprika, mandarin, dinnye, szőlő, szilva, barack, körte

Ezeket is adhatod neki!


Én még szoktam a hörcsögeimnek adni rántott husit is csirke mellből fűszer nélkül és úgy, hogy az olajat jól leitatom róla. Imádják! Szoktam még füstlit és sajtlit is adni.

Főtt tésztát, főtt rizst, főtt párolt borsót, kukoricát is nagyon szeretik!


Meg lehet venni különböző csemegéket is nekik netről rendelni vagy pedig díszállatkereskedésben vagy Fressnapfban venni: pl. szárított banán, borsószirom, vitaminos magos rúd...stb.stb.

2013. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
:)az én törpehörim nagyon szereti a pudingot persze mértékkel és csak egy teáskanálynit :) meg néha kap egy csokit,tudom h nem jó a fogának,de annyira odavan érte,ha csörögteted a csokipapirt feláll 2 lábra és nyujtozkodik érte :) imádja :) én is szoktam neki egy kis fött ételt,pár szem rizs ha az az ebéd :) pl imádják a kukoricát,olxat ami konzerves,jó lédus és van ize :)) meg vehetsz neki különbözö tápokat,amik vitaminosak is,lehet válogatni :)
2013. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! néha az én hörim is kap csokit, persze ő már másik höri. Sajnos akinek még ezt a kérdést írtam meghalt :(
2013. febr. 8. 10:17
 10/10 anonim ***** válasza:
sajnálom :( részvétem.
2013. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!