Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassak kézbe...

Hogyan szoktassak kézbe hörcsögöt? Ha kaját rakok a kezembe nem harap meg?

Figyelt kérdés
volt már hörcsögöm régen, és őt sehogy se tudtam kézhez szoktatni, és félek, hogy megint ez lesz=/
2010. dec. 5. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hörcsögöm, megfog harapni de nem fog fájni,

kézhez meg csak úgy tudod szoktatni ha a kezedben simogatod.

2010. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
ez én hörcsögöm soha nem harapott meg az elején még adott ki vészjelző hangokat de miután megismert simán meglehetett fogni .a szagról meg a hangodról megismer
2010. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 hónap alatt megszelídült és kézbe lehetett venni. Ha fiatalon veszel hörit, akkor hamar meg fog szelídülni. Én úgy csináltam, hogy halkan beszéltem hozzá és mindig tettem be neki kaját, később, meg a kezemből adtam be neki és elvette, aztán sűrűn beraktam hozzá a kezemet és már jött magától és szagolgatta, azután pedig már magától rá is mászott a kezemre. :) Hát így kell megszelídíteni! Nagyon egyszerű! Nekem mindegyik hörcsögöm megszelídült hamar, már a 14. hörcsögnél tartok.
2010. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát először is nem kereskedésből kell venni, hanem tenyésztőtől, aki foglalkozott velük, és em teljesen vadak. Egyébként egyszerűen foglalkozz vele sokat. Nem kell rögtön taperolni, elég ha beszélgetsz vele és adsz neki enni, nem is feltétlenül kézből, csak hogy megismerjen. Szóval finoman, lassan.
2010. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!