Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit és hogy kell csinálni ha...

Mit és hogy kell csinálni ha megszületnek a kis tengerimalacok?

Figyelt kérdés

Lassan aktuális.A gemon.ro-s honalpot végigolvastam,de még mindig van kérdés,állatorvos meg nem az a türelmes fajta...

Van egy fiú is,de ivartalanitva van,igy is külön kell tenni?

Miután megszülettek,min kell tartani őket?forgácson vagy min?

Kell-e bármi más kaja mint amit eddig ettek?


2010. dec. 7. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát,szerintem tedd külön mert attól hogy ivartalanítva van az ösztön még benne van......

Nem tudom eddig milyen kaját kapott,de most vitamin,és fehérje gazdag kaját kell kapnia,és legyen mindig vize,maradhat alattuk forgács!

2010. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rendes tengerimalackaja és széna mindig vanmilletve rengeteg zöldség van előttük folyamatosan,meg fogkoptató karika (növényekből),viz is van folyamatosan
2010. dec. 7. 14:35
 3/14 anonim válasza:

A fiut szerintem is indenképp dedd külön (nálunk a másik lány is megtámadta a kicsiket, nemhogy egy fiu. Enni szerinttem ugyanaz mint eddig- legalábbis mi ugyanazt attuk -ők úgyis anyatejen élnek egy hónapig. Aza lom maradhat, de mindenképp legyenek melegbe!

remélem segítettem:)

2010. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

jelenleg szabadon vannak a kisszobában,a ketrec alja be van téve forgáccsal, a radiátor alatt szeretnek tanyázni,van nekik kb 5 négyzetméter

a fiut vagy a lányt a kicsikkel tegyem ketrecbe?

2010. dec. 7. 14:45
 5/14 anonim válasza:
Az anya mindenképp legyen a kicsikkel, fiut meg szerintem bróbáld meg nyugodtan, DE csak úgy hogy te is ott vagy, hogy hogyha baj van ki tudd venni!!!
2010. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

azértsem szeretném külön tenni őket,mert amikor a fiú volt ivartalanitva,akkor külön voltak,egyik sem evett addig mig össze nem raktam őket...amig külön voltak,csak gubbasztott mind2...:S


de ugyis kb karácsonykor születnek,szabim lesz 2 hétig,otthon leszek énis

2010. dec. 7. 15:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Én vettem egy tengerimalacot, két hónappal később arra jöttem haza, hogy van mellette 3 picur. Semmilyen extra dolgot nem csináltam velük, sokkal többet ettek és sokkal többet ittak, ezenkívül nem volt más igényük.

A fiút talán tényleg külön kéne tenned, legalább 1-2 hétig, amíg nagyobbak lesznek a kistengerimalacok. Elég gyorsan fognak nőni és már kb aznap próbálnak enni. :)

2010. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mama malacnak adjál cebiont (c-vitamin), napi 1x 4-5 cseppet fecsiből vagy zöldségre csepegtetve és a szoptatás alatt alatt béres cseppet ugyanígy. Nagyon le fog gatyásodni és mindenképp erősíteni kell az immunrendszerét. A papamalacot azért tedd külön, mert nem valószínű, hogy jól tolerálná a kicsiket. De legyenek egymás közelében, hogy lássák, hallják egymást. A szüléskor legyen jó meleg, de nem hőség. Egy odú, búvóhely legyen bent, hogy anya visszavonulhasson szülni, szoptatni. Legalább két napig NE cserélj almot alattuk, akkor sem, ha véres. Csak utána,de akkor is legyen hova elvonulniuk.A kicsiket majd 3,5-4 hetes korban nemek szerint külön kell venni. Esetleg állatorvos segít megállapítani, ha neked nehéz. A kisfiúk a papával a kislányok a mamával lehetnek együtt.
2010. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

de a kicsik legyenek az anyával a ketrecben vagy a fiú?

vagy legyenek szabadon és egy térelválasztó?


c-vitamint hol tudok neki venni?

freshnapfban szoktam a kajájukat,ott nem láttam

2010. dec. 8. 07:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges a C vitamin, persze ártani nem árt. Adsz neki sok zöldséget, gyümölcsöt, és az is megfelel!

Én 1 hónaposan választottam el a piciket, kettőt elvittek, egy pedig még itt van egy külön ketrecben, mivel ő fiú.

Én is kb 2 nap múlva takarítottam ki őket, bár nekem nem is nagyon vérezte össze a forgácsot.

1 hónaposan már nyugodtan elválaszthatod, de addig szerintem hagyd a mami mellett őket, mert kell az anyjuk közelsége.

2010. dec. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!