Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A Csincsillám miért "harap...

A Csincsillám miért "harap engem és ugrál és "rágcsálja" a másikat?

Figyelt kérdés
Ma vettem 2 csincsillát már az állatkereskedésben is együtt éltek fiú,lány ( állítólag) csak hazahoztam betettem őket a 3 szintes ketrecükbe és most tájban elkezdet az egyik a másikra ugrálni 2 lábbal és " rágcsálni" és ha én is odateszem a kezem a ketrechez harapdálja meg kapargálja másik meg nyugodtan fekszik egyébként " szelídek" ha kiveszem az ölembe akkor nem bánt de viszont le akar ugrani néha... attól kicsit megijedek
2010. dec. 7. 18:59
 1/5 gfero ***** válasza:
légy türelemmel amíg megszokják az új helyüket és persze téged is
2010. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem puffognak rád. :) Azért harapdálja a kezed, mert csak így tudja megvizsgálni, hogy ehető-e. :) A másik finom rágcsálása meg olyasmi, mint a majmoknál a kurkászás, tisztogatja és ezzel fejezik ki az egymáshoz tartozást. Hagyj nekik egy kis időt, hogy megszokják az új környezetüket, de azt ne várd el később sem tőlük, hogy belerakod az öledbe és ott maradnak, amíg csak szeretnéd. Jobban szeretnek jönni-menni, felfedezni, nem azok a tipikus babusgatható jószágok.
2010. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem? Állatkereskedésbe azt mondták hogy inkább ez mint a mókust mert ez " megmarad az öledben főleg ha nem szorítod" stb és ágakat tegyek be nekik? 3 emeletes a ketrec igaz szín tiszta fém
2010. dec. 8. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedésben sok marhaságot mondanak (tisztelet a kivételnek). Bár tény, hogy a mókus még annyira sem fogdosható, mint a csincsilla. Próbáld meg, hogy nem fogod meg, hanem a ketrecben hagyod, (vagy esetleg kirakod az öledbe, de nem marasztalod ott "erőszakkal") és a nyaka alsó részét vakargatod, azt szokták szeretni. :)

Persze, fát tegyél be nekik, ha tudsz. Alma, körte, tölgy, bükk tuti jó, a fenyő nem igazán, csak ha biztos, hogy csontszáraz. Csonthéjasokat is jobb kerülni.

Olvasgasd át ezeket: www.csincsilla.info , www.csincsilla.hu

2010. dec. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.Vik ***** válasza:

. ne higgy el semmit, amit az állatkereskedésben mondanak!!!

. a finom rágcsálás a puszi...kurkászás...ha neked is csinálja annak nagyon örülj, mert akkor szeretve vagy:D

. elég eleven állatkák, szóval, ha már X éve nálad él akkor is fog ilyen kamikaze akciókat csinálni:D meg kell szokni:D

2010. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!