Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem 2 lány hörcsögöm van,...

Nekem 2 lány hörcsögöm van, miért verekednek?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem őket. Egy alomból vannak. Az egyik éjjel-nappal fent van a másik meg mindig alszik. Ha a hiperaktív közeledik az alvós fele már rögtön visít. Éjjel nem tudok tőlük aludni.

Nem tudjátok hogy lehet leszoktatni őket erről?

Lehet hogy csak szokatlan nekik a hely?


2010. dec. 13. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Azonnal tedd őket ketté!! Komolyan, mert ha továbbra is verik egymást, annak jó vége nem lesz. Egyik meg fogja ölni a másikat.
2010. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, nekem is egy alomból voltak. Nem lehet őket sajnos együtt tartani.
2010. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
nekünk is igy volt. már 2hónapja megvannak az első 2 hétben szörnyen viselkedtek, de azóta mióta egyszer megszöktek együtt,normálisak.:D megtaláltuk őket, és ismerik a szabadságot ezért nem lehet öket magukra hagyni de ha ott vagyunk velük azóta akár a földre is letehetjük őket. amúgy nem tudom h nálatok hogy van, de mi figyeltük őket, h mit csinálnak egymással és igaziból nem bántotta csak ijesztgette az egyik a másikat. figyeld öket, ha tényleg harapnak (látod a vért) akkor különítsd el őket, de ha nem, sztem idővel abbahagyják.!
2010. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ja és nem, nem eszik meg egymást:D
2010. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem is stedd szét a két hörit mert nekem kb. 3 éve volt egy fiú meg egy lány, és lettek kishörik... és a lényeg az, hogy a fiúk meg a lányok külön lettek választva, de az összes lány höri egy ketrecbe lett rakva. rossz vége let... az anya hörcsög meghalt v nem tom de amikor az egyik regel odamentem hozzájuk az anya hörinek nem volt FEJE!!! szal gyorsan szedd szét a két nőstényt...
2010. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Annyira nem vészes hogy vér folyik. Néha olyan, hogy mintha csikizné, a "Szundi" a hátára fekszik a "Golyó" pedig a hasát harapdálja közben a másik meg visít. Néha rájön a "Golyóra" az 5 perc. Meg nem engedi a kerékbe, kis önző.

Remélem idővel jobb lesz a dolog. Este néha felkelek mikor nagy vészes akkor szétválasztom őket adok nekik enni hogy elfoglalják magukat.

2010. dec. 13. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
hörcsögök kimondottan magányosan élő állatok, épp ezért legtöbbször egyedül tartják őket, párban vagy csoportosan csak akkor tartsuk, ha egész kis koruktól fogva együtt neveljük őket, de még így is előfordulhat, hogy idősebb korukban egymásnak esnek, és igen komoly sérülést okozhatnak egymásnak.
2010. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem is van két lány hörcsögöm (dzsungáriai) néha vannak jobb napjaik, de általában az egyik terrorizálja a másikat. A dzsungiknál az egyneműek egyáltalán nem jönnek ki egymással, sőt gyakran még a különbözőek is összeverekednek.

Azt javaslom, tedd őket külön, mert különben a hiperaktív elnyomja az alvóst, rosszabb esetben nagyon csúnyán meg is sebesítheti, megölheti.

2010. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Estére egy fa lappal szétválasztottam őket, és reggel kerestem egy akváriumot és most külön vannak.

És most hogy szétválasztottam őket, ha újból egybe teszem még nagyobb lesz a vita nem?

2010. dec. 14. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem,nem.


Az én hörcsögöm is verekedett, de leszoktak és testvérek dzsungi-k 1 honaposak amikor pehelyke aludt akkor Pöszmösz ráesett a gurigánál és pehelyke felébedt.

Elkezdtek birkozni nyöszögtek de már nem aynira csinálnak ilyet szerencsére én örülök nekije:))))

2010. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!