Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögök könnyen...

A törpehörcsögök könnyen szelídülnek?

Figyelt kérdés

-Melyik vadabb alapjában véve az aranyhörcsög vagy a szíriai törpehöri?

-És kell nekeik társ? mert azt tudom h az aranynak nem kell.

-és még 1 kérdés : fel tudnak mászni a terrárium üvegfalán (csak abba tudom elhelyezni) szóval akkor le kell valamivel fedni a tetejét?

előre is köszönöm


2010. dec. 13. 19:59
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam az első kérdést : aranyhöri vagy a dzsungáriai törpehöri .. :)
2010. dec. 13. 20:00
 2/6 gfero ***** válasza:
egyik hörcsög se vad miután megismernek hang meg szag alapján nagyon barátságosak .az enyém társ nélkül van és nagyon jól érzi magát .a terrárium ha elég magas nem tud kimászni de én a ketrecet jobban szeretem
2010. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Ha olyan helyről hozod a hörcsögöd, ahol foglalkoznak a tenyészállatokkal és a kicsikkel is, akkor szelíd lesz, akármelyik hörcsögről is van szó. Ha megveszed az elsőt amit meglátsz egy kereskedésben, akkor sokáig parázni fog és előfordul hogy sosem lesz igazán szelíd. Ez is fajtól független. Keress egy igényes hörcsögtenyésztőt és akkor már eleve szelíd hörcsögöd lesz.

A kurta lábaikhoz képest nagyot tudnak ugrani, ha nem elég magas a terráriumod akkor le kell fedni.

És mindegyik hörcsög magányos állat, nem kell nekik társ.

2010. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szerintem a dzsungáriai törpehörcsög kicsit vadabb mint az arany de csakk akkor ha nem foglalkozol vele elég sokat..

a dzsungáriainak se kell társ, jól el van magában csak játszani kell vele :) és a terrárium.. a lényeg az hogy a terrárium fala magasabb legyen mint a hörcsög testhossza és ne hogy ne tudjon felmászni valamire és onnan ki a terráriumból :)

2010. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A törpehöri sztem is továbbél mint az arany.

Nekem már vagy 5 aranyhörim volt:)

nagyon aranyosak

és nagyon könnyen szelídíthető.

nekünk mindig kimásztak a terráriumból, úgyhogy egy üveglapot tettünk a tetejére.

majd írd le hogy döntöttél.:)

2010. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek :)

még mindig nemtudok dönteni egyébként de még agyalok rajta :D mindkettő annyira édes :)

2010. dec. 16. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!