Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy oroszlánfejű törpenyus...

Van egy oroszlánfejű törpenyuszim és minden 2. nap kitakarítom a szobámba tartom az ágyam mellet tartom de hiába takarítom mégis olyan "pisi szag van. " most tettem be alá forgácsot ez háthajobbb lenne de hogy tudnám meg szüntetni ezt a szagot? :/

Figyelt kérdés

(már vettem neki sarok wc-tis nem használja csak körbe pisili :D ja és eddig cica alom volt alatta)

ja és amúgy miért van az hogy a nyuszim állandóan ugrál a ketrecbe meg minden pedig naponta 4-5órár kiszoktam engedni de mégis jó tudom h. nyuszi és azért ugrál de mégis kicsi lenne neki a hely? vagy csak szeret kintlenni és ennyi? a törpenyuszik hogy tudjá kimutatni hogy "szeret.."?(nekem mindíg odaugrik az ölembe meg ha a ketrecbe van is ott áll és várja hogy simogassam )


2010. dec. 14. 20:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Macskaalmot nem szabad alá tenni, mérgező tud lenni. Vegyél fapelletet alá, az szagelszívó hatású. A faforgács kifejezetten büdös szerintem.
2010. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszii és olyat hol tudok venni?:/ még van egy kis forgács most már elhasználom :D és amúgy nem lehet h. a lucerna is "büdös.."? mert az is ott van a szobámba kis avonos dobozba mert így ha kiengedem csak beleugrik és eszik szval nem lehet h. azis?
2010. dec. 14. 21:03
 3/22 anonim ***** válasza:
én naponta takarítottam a wc-jét mégis rettenetesen büdös volt, ivartalanítás után megoldódott ez a probléma... az enyém egész nap kinnt van, csak este rakom a helyére. minket nyalogatni szokott, azt hiszem ez a szeretet jele
2010. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
....a szeretet jele vagy csak szereti nyalogatni a sós bőröd...
2010. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
és kb mennyi az ivartalanítás?
2010. dec. 14. 22:52
 6/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Pelletet nagyon nehéz szerezni, én is csak egy helyen tudok venni. A lucerna szerintem nem büdös, annak kifejezetten kellemes, nyárias illata van. Az ivarérett nyuszi valóban nagyon büdös tud lenni, ekkor tényleg az ivartalanítás a megoldás. Nekünk azt hiszem 10, illetve 15 ezer Ft volt (kb, de már nem emlékszem pontosan). Kérdezz rá a dokinál, ha viszed őt oltásra.
2010. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nekünk 5000 ft-ba került
2010. dec. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha van Fressnapf a közeletekben ott tudsz venni fapelletet(990 Forint nekem egy hónapra elég kb).Én 2-3 naponta takarítom a wc-jét és egyátalán nem büdös és nagyon jól felszívja a pisit.

Választott már sarkot magának a nyuszi?Ne almozd az egész kerecet,abba a sarokba amelyiket választotta tedd be a wc-t és csak oda tegyél almot.

És lehet neki macskaalmot is,zeolitosat.Csak azok a szilikonos gyöngyös izéket nem szabad mert megeheti.Azt meg 15 kilósat kapsz tescoban pár száz forintért...Mit adsz neki enni?

2010. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszi majd kipróbálom (: őőő hát nyúltáp lucerna almát (aztnagyonszereti) akkor mandarin ( nem sokat persze) akor salátát (azt csak ritkán) kelbimbó (kb hetente 1x..) krumpli ( max 1-2hetente 1x) zbaot (nagyon keveset eszik meg belőle) meg szoktam neki venni a tescoba olyan mint a pirítós és mézes és alatta pedig ilyen magok vannak ilyen fa akármin van fel lehet akasztani a ketrecre kb ennyi :D
2010. dec. 15. 13:57
 10/22 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírási hibákért :D
2010. dec. 15. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!