Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitöl halt meg a nyuszim?

Mitöl halt meg a nyuszim?

Figyelt kérdés

Volt egy nyuszim, kb 3 éves, és még nyár elejefele meghalt. Mikor már meleg volt, akkor mindig kiraktuk a teraszra, hogy ne a ketrecbe legyen bent. Már ezelőtti nyáron is majdnem minden nap kint volt, mikor nem esett eső, vagy nem volt nagyobb szél. Eddig még a terasz szélére se ment soha, mindig bement a sarokba, és ott volt. Meg ott a terasz belsején ugrált. Ja, és a napot mindig eltakartuk neki napernyővel, és onnan ki se ment alóla.

De most nyár elején kitettem, feljöttem a szobámba egy fél órára, és mikor be akartam hozni, akkor nem volt a teraszon. Elkezdtem keresni, és megtaláltam a földön fekve, és holtan. Nem tudom egyáltalán hogy ment le a teraszröl. Mág a szobámba az ágyrol se mert leugrani. Osztálytársam azt mondta, hogy lehet, hogy egy macska vitte le, és valahogy úgy halt meg. De harapást nem láttam rajta sehol.


De ha nem a macska, akkor mi lehetett? Mindig adtam neki a saláta belső leveleit, és meg is mostam. Répát is kapott, meg néha uborkát. Magja is volt mindig naponta egy kis maréknyi. Vize is volt.

Kora gondolom nem, mert úgy tudom, hogy 5-6 évig élnek.

Törpenyuszi volt amúgy.

Most kapok karácsonyra egy nyuszit, és nem akarom nála is elkövetni az előző nyuszi halálát okozó hibát.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 18. 10:50
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és alma mindig volt bent neki
2010. dec. 18. 10:51
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Lehet hogy hőgutát kapott.Teraszon összeesett és leesett a földre.Széna is mindig volt előtte?Ha nem eszik állandóan szénát bélleállása is lehet,az is lehetett a probléma.Ennek a két dolognak semmi előjele nincsen és csak megelőzni lehet.

Olvasgasd a www.torpenyul.hu oldalon a fórumot sok hasznos dolgot megtudhatsz!

2010. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a terasztól 5-6 méterre volt. nem hiszem hogy odáig elesett volna
2010. dec. 18. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán megcsípte egy szúnyog... Nyáron sok van és a nyulaknak 100% annyi ha megcsípi őket...
2010. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az már más kérdés hogy hogy, vagy miért jutott el odáig... Előtte nem volt semmi baja?
2010. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
előtte semmit nem láttam rajta
2010. dec. 18. 14:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha megcsípi egy szúnyog akkor ronda dudorok keletkeznek orrán,fülén szeme körül,azt biztos észre vette volna a kérdező.
2010. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 GreenRita válasza:
Ahogy a szövegből kivettem csak fél órára hagytad magára. Semmilyen betegség sem végez ilyen gyors leforgás alatt a nyúszival főleg ha a nap folyamán nem vettél észre semmi furcsát rajta.Nem írtad milyen magas volt a terasz,de ha nem eshetett nagyot akkor attól sem lehet. Biztos közrejátszott valami.
2011. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a terasz olyan 60-70 centi magas lehet, de akkor se eshetett el olyan messzire a terasztol
2011. jan. 6. 23:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt előtte rendszeresen széna? mert ha nem akkor nagyvalószínűséggel bélleállással halt meg, + még hőgutát is kapott.

az első oldal magyarország legjobb nyulsa oldala több 10 éves tapasztalatokkal rendelkező gazdik irják le tanácsaikat. és a legfontosabb egy nyuszinak a SZÉNA!!!

2011. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!