Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lesz már végre vége...

Mikor lesz már végre vége ennek a tengerimalac őrületnek?

Figyelt kérdés
Elegem van abból, hogy az osztályban a lányok majdnem mindig arról beszélnek hogy "jaj képzeld a tengerimalacom ezt csinálta jaj az enyém meg ezt" és ezzel már az őrületbe kergetnek. az osztályban összesen 5 gyereknek van ilyen állata (beleértve egy fiút is). Régen szerettem is ezt az állatot de most már igen elegem van belőle. nekem jelenleg most 2 vadászgörényem van és gondozom őket, próbálok mindent megadni nekik amit lehet,de nem mesélek mindennap arról hogy "jaj képzeld az levegőt vett és 21:53:29:0213-kor pedig már aludt"!
2010. dec. 21. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Te vagy a hibás h ezen felkapod magad.

13 évesen miről tudtok beszélni ezen kívül?

2010. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Kár ezen frusztrálnod magad, az általános és középsulis kölykök mindig odavannak valamiért. Ezerszer jobb, mintha egy teljes osztálynyi Lady Gaga vagy Justin Bieber rajongó zombival lennél összezárva.


Egész nap egy kis szőrzsákról beszélnek, nagy ügy.

Peregjen le, kár ezen pattogni, hidd el. Okosan. :-)

2010. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Kár ezen kiakadni..vannak, akiknek fontos, hogy "tartozzanak" valahová. Jelen esetben a tengerimalac a belépő a"klubba". De tényleg jobb, mintha popsztárokért rajonganának vagy kinek van szebb műkörme lenne a téma.
2010. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
17%
De tuti egyikőjük se tudja, hogy hány hetente kell vágni a körmüket, illetve mit ehetnek, mit nem. Bocsi, picit kiakadtam, hogy anyuapukicsilánya megkapja, mert akarja. Én meg olvashatok róluk hajnal háromig nem lehet, pedig keretet is én állnám.
2010. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Na kapd föl a vizet!

Utolsónak van igaza.

csak mert el vannak kényeztetve, megkapják, de szerintem sem tudják, hogy mit kell vele csinálni.csak dísznek van.

Bocsi, hogy ezt a példát hozom: Anyuci/apuci pici lány kap egy lovat, bent áll a bokszban, nem lovagolják.Mert a kiscsaj olyan béna, hogy leesik a lóról.És ki sínyli meg? A szerencsétlen állat!!!

Én is kiakadnék, de fölösleges.

2010. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Soha!

Én attól tudok néha kiakadni, hogy itt GYK-en az állatos kérdések zöme hörcsögről/törpehörcsögről, tengerimalacról szól. Esetleg van nyúl, vadászgörény, degu és csincsilla, és csak elvétve van patkány, az egerekről meg csak az irtást kérdezik. Amikor meg feltesznek egy ilyen kérdést, hogy milyen állatom legyen, annyi tengerimalacos és hörcsögös válaszol, hogy más állatot esély sincs beajánani. Egyszerűen bele kell törődni, hogy a legtöbb gyerek tengerimalacot vagy hörcsögöt (esetleg nyulat) akar és kap, és ezért az a "divat"rágcsáló manapság.

Az, hogy a csajok a sulidban a tengerimalacokról beszélnek... Tegyék, ne idegeld magad. Ha nem arról beszélnének, akkor más témát veséznének ki ennyire, amivel szintén torkig lennél egy idő után.

2010. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó:

Elhiszem, hogy rossz, hogy minden csak a tengerimalacról/hörcsögről szól.De egy 9-10 éves kisgyereknek ezek a megfelelő állatok, hogy megtanulja a felelősséget, törődést.

Az egérről és a patkányról pedig mindig egy koszos, büdös állat fog az eszükbe jutni!Pedig nem azok!

Nagyon aranyosak tudnak lenni :D

Ez is( mint ahogy sok más dolog is) sztereotípia. A szőke nőkről mindenkinek a hülye, nagyképű p****ák jutnak eszükbe.A rendőrökről a hülyék, bolondok.

Ilyen a világ! Úgy ítélkezünk,hogy nem is ismerjük azt amiről ezeket mondjuk.

Ez a Kérdezőre is igaz!

2010. dec. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 08:00:

Az előző válaszoló vagyok. Tudom, én is azokat tartom (patkány, egér), és azt is tudom, hogy inkább való hörcsög egy gyereknek, mint egy kényesebb futóegér vagy hasonló. Csak azt mondom, hogy valahol vannak "divatállatok" is, és mindig is lesznek ilyen "aranyosabb, mint a többi" állatok. Más kérdés, hogy mikor mi a felkapottabb.

A giminkben volt állatház anno, mikor még oda jártam, tartottunk egy szobában patkányokat, teknősöket, vadászgörényt, sivatagi ugróegeret, egyiptomi tüskésegeret, mongol futóegeret, nyulat, tengerimalacokat, aranyhörcsögöket, degut, kacagógerlét, rozella papagájt, hullámos papagájokat és nimfákat is. Az állatok gondozása a diákok feladata volt, fél évre be voltak osztva az állatok gondozói, lehetett jelentkeni a munkára. A legtöbb beírt név mindig a tengerimalacoknál volt... Pedig pl. patkányokból és különféle egerekből is volt legalább annyi...

2010. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 viki2233 válasza:
Addig jó még a gyerekek szeretik az állatokat és nem kell ezért felfújnod magad nekünk is volt olyan hogy az osztályba 3 embernek volt beszéltünk sokat róla de egyszer csak abbahagyjuk és ha például 5 embernek görénye lenne akkor meg azt zavarná hogy folyton csak arról beszéltek..
2011. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

08:00-nak igaza van !!!!

Nekem is van tengerimalacom, minden egyes tengerimalacos oldalt elolvastam, állatorvoshoz járatom, naponta több órát futnak a szobámban, ráadásul ketten vannak mivel ketten kell hogy legyenek és nekem az a lényeg hogy jól legyenek és nem az hogy mindig mondom mi van velük!!!!Tesssék!!! Akkor én kivétel vagyok??!!! Egyébként pedig soha, mert a tengerimalac, a hörcsög és egyéb kisállatok azért vannak hogy színesebbé tegyék a napjaid, hogy legyen egy állatod, amit nem kell lovagolni, nem kell napi hússzor levinni sétálni mert ugyanis ilyen kisállatokat sokkal könnyebben engednek a szülők mint kutyát, macskát lovat+!!!!!!!!

Ha nem lenne két görid, szinte azt mondanám hogy a féltékenység hajt....

2011. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!