Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez nromális dolog, mikkora...

Horváth Márk_24 kérdése:

Ez nromális dolog, mikkora fog megszülni a tengerimalcom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne 1 nagyon fontos kérdésem. Márciusban vásároltunk 1 malacot (Vanda) és Augusztus 28-án szült! Külön tettük az apjukat majd Október 9-én tettük őket újra egybe! Most újra terhes nem tudom ,hogy mikkor esett teherbe.

Viszont már nagyon nagy a pocakja ,szemmel látható ,hogy mozognak a picik és rugdalóznak.Az oldalán kitépte a szőrét gondolom idegesíti ,hogy mozognak.(még van 1 kicsi fedő rétegnyi szőr) Szerintetek most mit csináljak? Ez normális vagy forduljak állatorvoshoz?

Válaszokat nagyon várok és mindenkinek előre is köszönöm!!! :D


2010. dec. 23. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a malacok sokáig vemhesek, és a kicsik szőrösen, nyitott szemmel jönnek világra, de a fiatal tengerimalacoknál előfordul, hogy túlhordják. Ekkor már annyira nagyok a kölykök, hogy nem tud elleni. Sokan belepusztulnak, pl az enyém is ebbe pusztult bele, habár kétszer ellett. Vidd állatorvoshoz, ő megmondja, hogy milyen az állapota, szükség esetén műteni kell.
2010. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!De nem tudom ,hogy most vajon még normális ,h terhes ,vagy tényleg állatorvos?

Minden pénzt megér nekem ez a kis állat <3 de nem tudom ,hogy mit csinálnak vele ,nem tudnék msot így karácsony előtt kifizetni több 10-20 ezer forintokat!! :(

2010. dec. 23. 09:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam ,h végül is ha 9 napon belül esett teherbe amikor visszaraktuk akkor körülbelül most jön majd ki a kb.70 napos szülési periódus.Karácsonykor kellene szülnie.Szerintem megvárom ezt a hétvégét és ha nem lesz semmi akkor nyomban kocsi és állatdoki!!! Kellemes karácsony!
2010. dec. 23. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell megkérdezni egy tengerimalac tenyésztőt, aki rutinos ebben. Többeknek van weboldala, mailcímmel, keress fel párat tanácsért, biztosan tudnak segíteni.
2010. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!De december 24.én este 7 órakor (szenteste)

4 pici tengerimalac sikeresen megszületett és az anyuka is rendben van!! :D

2010. dec. 27. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!