Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántják egymást? Többi...

Miért bántják egymást? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van 13 dzsungáriai törpehörim. Nemek szerint vannak szétválogatva de 5 db együtt van még az anyjával. Mindig cirippelnek egymásra és veszekszenek. Hol az egyik csapat hol a másik hol a harmadik. Most este etetésnél észrevettem, h az 5 kicsi közül az egyiknek furi a szeme. Előbb azt hittem valami van rajta. Odanyúltam, h lesöpörjem de elhuzta a fejét, és akkor jött a döbbenet. Hát jól belemartak és ott valami kiáll a szeménél. Felsértették. Különtettem a hordozóba ott lábadozik. Éjszaka is többször felkelek arra, h veszekszenek. Mit tegyek? Tudom sokan vannak de nehéz eladni őket mert annyira nagy szeretettel neveltem őket. Drága kaját is kapnak, h semmiben ne szenvedjenek hiányt. Sűrűn vannak takarítva is mert terráriumba vannak ami nem úgy szellőzik. Szerintetek mi a megoldás?
2010. dec. 26. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet, h nagyobb a térigényük..mekkora helyen tartasz 5öt? lehet, h a kicsiket hamarosan el kéne választani, nálam akkor kezdték marni egymást, mikor elég idősek lettek.
2010. dec. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagy terkó, sok búvó- meg mászóhely, és minél kevesebb höri egy rakáson, ez lenne az ideális. Ha verekednek, mindenképpen külön kell rakni őket.
2010. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
hát nekem is ezt csinálták semmit sem bírtam csinálni velük, sajnos addig fajult a dolog hogy megölték egymást
2010. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a hörik között chierarchia van...nekem is voltak hörcsögjeim több mint 10 és valami 4 ketrecben kellett tartanom őket...ha több hím van összeárva akkor össze verekednek mer a területért harcolnak...több nőstényt se lehet tartani egybe mer azok is össze verekszenek...de persze néha van kivétel, az a höri természetétől függ...két hímet és egy nőstényt se lehet tartani egybe mer a hímek megverekszenek a nőstényért...a kishöriket 3-4 hetes korukban kell elszedni az anyjuktól, különben az anyjuk megverik őket
2010. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!