Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörit meg lehet fürdetn...

Bia_95 kérdése:

A törpehörit meg lehet fürdetni? Mert azt mondják meg de félek hogy valami baja esik.

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én soha nem fürdettem az enyémet és nem volt büdös.
2010. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a hörcsögöt NEM KELL FÜRDETNI!
2010. dec. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni. Amúgy miért akarod, büdi?
2010. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem fürdetni kéne, hanem sűrűbben takarítani.

Egyébként meg felejtsd el a fürdetést, a hörcsög az egyik legtisztább állat, tüdőgyuszit is kaphat, ha megfürdeted.

2010. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet (abba sem pusztul bele, ha a vadonban beleesik egy pocsolyába vagy megázik), ha bebugyolálod egy törcsibe és megvárod, amíg teljesen megszárad (a hajszárítót felejtsd el), de felesleges. Legalábbis ha normálisan van takarítva és nem beteg, akkor tökéletesen tisztán tartja magát. Ha mégis fürdetésre szorul, akkor gondolkodj el, miért lehetne. Hobbiból fürdetni meg felesleges veszélyforrás, szóval ha nem szükséges, ne dugd víz alá.
2010. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*"miért lehet", -ne nélkül, bocs :)
2010. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jo kösz csak mert minden nap takaritom már szinte nem győzöm még ki is pucolom és a hörcsög tiszta bűz:S
2010. dec. 26. 13:52
 8/11 Brigi ^^ ***** válasza:

Én betettem neki egy kis tálkát apró szemcséjű homokkal, abban szinte minden órában hempergett, az volt nála a "fürdés". Sőt, nagyon élvezte. Szerintem próbáld ki te is ;)

De semmi képpen ne fürdesd, meg is fázhat és az nála halálhoz vezet...

2010. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:

Ha naponta takarítva tiszta bűz a hörcsög, akkor valami baj van. Beteg az állat, vagy rossz táplálékot kap (túl sok fehérje). Esetleg nem jó almot használsz, csutkaalmon elég sokáig teljesen szagtalan egy törpehöri.

Meg lehet fürdetni, de semmi szüksége rá a hörcsögnek. Egy hónapnál gyakrabban nem szabad, mert tönkreteszed a bőrét, gombásodásra hajlamos lesz. Nagyon kell vigyázni, hogy utána ne fázzon meg. Kutya vagy cicasampont használhatsz hozzá, de csak óvatosan, nehogy a szemébe vagy a fülébe jusson.

2010. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy sarok wc-t és töltsd meg csincsilla homokkal, attól fényes lesz a szőre és megtisztítja vele magát. :))
2011. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!