Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan gondozzam a tengerimala...

Hogyan gondozzam a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy tengerimalacot. Van egy nagy terráriuma, forgácsot és száraz füvet rakok alá, almát répát uborkát és szárított gyümölcsöket kap.Van fogkoptatója, egy barlangja meg minden!

Kell még valami?

Én úgy tudom kell őket fürdetni. Mivel és hogyan?


2010. dec. 26. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Itatót még rakjál be neki. Kajának vannak magok? Én soha nem fürdettem a malim, úgyhogy azt nem tudom! :)
2010. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs van itatója is azt kifeejtettem! :P És magvak is vannak nekki
2010. dec. 26. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

És ne mondd azt, hogy de neked tapasztalatok kellenek, mert a tengerimalacokról szóló oldalakat pont úgy tapasztalatok alapján írják, mint az itteni hozzászólásokat :)

2010. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Kb félévente 1szer kell fürdetni, valami nem illatosított samponnal, utána megtörölni, és hajszárítóval megszárítani őket, nehogy megfázzanak. És persze ha hosszú szőrű érdemes naponta fésülni is.
2010. dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is kb félévente fürdetem, vagy ha összekoszolja magát, pl. amikor bement a porba a szekrény alá.

Lehet kapni kisállatsampont, de a gyenge babacuccok is elvileg jók. Arra vigyázz, hogy a feje ne legyen vizes, de ezeket a malacos oldalakon úgyis leírják.

2010. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tengerimalacot nem kell fürdetni! Csak akkor, ha valamilyen bőrbetegsége alakul ki.
2010. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__190753-le..


Néha meg kell fürdetni őket, némelyik malac még élvezi is.

Én a mosdókagylóban fürdettem cicasamponnal, utána törölközőbe csavartam.

2010. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nem kell megfürdetni,vagyis én még nem fürdettem meg Trikolorom.
2010. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tengerimalac a természetes élőhelyén sem fürdik (ugyanis ez végzetes lenne számára, mivel gyorsan kap tüdőgyulladást), így a mesterségesen tartottakat sem kell fürdetni, kivéve, amikor betegek!
2010. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!