Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől hullik a hörcsögöm...

Mitől hullik a hörcsögöm szőre ennyire durván?

Figyelt kérdés
Mikor megszületett már akkor is úgy nézett ki szegény mint akinek nincs sok hátra. De megerősödött és egy életvidám höri lett belőle. Ennek már majdnem két éve. Akkoriban a hátán, a feje mögötti részen volt elég gyér a szőrzet. És ez most pár hónapja újra előjött. Először csak egy kis részen kezdett végleg eltűnni a szőr, utána persze elvittem állatorvoshoz, aki megvizsgálta és adott rá csepegtetőt. De az nem használt és már ott tartunk, hogy az egész hátán nincs szőr szegénynek. Próbáltam újra csepegtetni a hátára, de az annyira irritálja hogy elkezd utána össze-vissza rohangálni és egyfolytában vakarná azt a részt ahová cseppentettem. Próbáltam elvonni a figyelmét jutalomfalattal, ez egy ideig lefoglalta, de utána megint vakarózni kezdett. Nem tudom hogy folytassam-e a kezelést, mert így véresre vakarja magát ami szerintem csak rontana a helyzeten. A háta most teljesen kopasz, de tovább nem hull a szőre de nem is nő. Viszont pikkelyszerűen hámlik a bőre amit néha vakarni szokta. Nem tudom mit tegyek, adtam már neki multivitamint, kap mindenféle gyümölcsöt, egészségesen táplálom, nem éri huzat, nincs hideg se túl meleg, és a nem is unatkozik és a forgács is jó minőségű ami alatta van. Kérlek segítsetek, orvosra most nincs pénzem mert a múltkori alkalom is 5000Ft volt és én nem kapok zsebpénzt, és már nincs sok összespórolt pénzem.
2010. dec. 30. 01:47
 1/10 A kérdező kommentje:

Mondják sokan hogy lehet hogy már nem is fog változni mivel már majdnem két éves és öreg. A felmenői sem érték meg a három évet. Viszont már a dédszülei is a tesóm hörcsögei voltak akik utódait együtt tartotta és mire fogadta őket a bolt hogy megveszi, addigra megint lekölykezett az egyik a fiatalok közül. Köztük a mostani hörim is az egyik ilyen. Nem tudom hogy értelmesen írtam-e le, arról van szó hogy a hörijeim szülei testvérek voltak, így gondoltam arra hogy talán ez gyengítette meg kicsit őt, de nem értek hozzá.

Viszont ahogy figyeltem a bőrét apró fekete pontok vannak rajtam amit nem tudom hogy kiütés-e vagy csak ott nőne a szőr.

2010. dec. 30. 01:52
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen,lehet azért is mert beltenyészetből van,meg azért is mert már öreg.

Egyik b.nőm tengerimalacának a hasa lett kopasz.Az állatorvos szerint azért mert volt soha pároztatva,vagy mert egyedül volt.

Ha lány a hörid,akkor lehet,hogy attól van,hogy nincs párja.

2010. dec. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem volt soha-akart lenni
2010. dec. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem volt egy kopaszodó hörim, én gyógyszertári kézkrémmel (ilyen alap olcsó krém) kentem be a zsírozó szemölcseit (vagy hogy hívják azokat a bigyókat a hörik oldalain), és akkor visszanőtt a szőre
2010. dec. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én atkára, bolhára tippeltem volna (kis fekete pontok lehetnének az atkaürülék), de gondolom azt az állatorvos észrevette volna.
2010. dec. 30. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 badboys válasza:
Szia! Irtad,hogy kap multivitamint,de en mindenkeppen gyanakodnek valamilyen hianyra. Gondolok itt elsosorban C, D, E, ill. P vitamin hianyra. A P vitamint(rutin) Szent-Gyorgyi Albert fedezte fel, ami egy flavonoid. Azota sok mas flavonoidot is felfedeztek. Az egyik legfontosabb az apigenin. Ezzel egyebkent vegeztek olyan allatkiserleteket, amikor sikerult beinditani a szornovekedest, ill. atopias dermatitishez(pikkelyesen hamlo,szaraz bor)hasonlo tuneteket is jelentosen csokkenteni. Ezeken kivul utananeznek a helyedben, nincs-e szukseg UVB lampara,mert sok kisallatnak van. Ez egyebkent D vitamin termeleset segiti elo,ami nelkulozhetetlen a megfelelo immunrendszer mukodesehez.
2010. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

Le tudnád írni, milyen csepegtetőt kaptál? Vagy hogy konkrétan mi ellen? Kopaszodást sok minden okozhat, más tünetek nélkül, így igazán csak laborvizsgálattal lehetne eldönteni, mi okozta a bajt. Ha a dokid nem kért ilyen vizsgálatot(gondolom nem kérted mert sokba kerül), akkor csak odaadott neked egy olyan szert, ami a leggyakoribb ilyen esetekben használ. Mondjuk atkaölőt. Vagy gombaölőt. Ha más a probléma, akkor nem is használhat.

Amikor nekem volt hasonló problémám patkánnyal, a doki azt mondta, nem tudja biztosan mi lehet, de ad egy atkairtó szert, és ha nem használ akkor menjek vissza. Használt.


Le kéne írnod pontosan, milyen formában kezdett jelentkezni a szőrhullás, hogyan terjedt, van-e elszíneződés a bőrén. Egy fotó is hasznos lenne.

2010. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hogy van a hörid?
2010. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az állatorvos ilyet adott:


[link]


A kopaszodás a feje mögötti részen indult, de mint már írtam az egész háta azóta szőrtelen. Már nem csepegtetem, mert attól csak vakarta, de volt nekem itthon bőrgomba ellen kikevert gyógyszertári krém, amivel néha bekenem neki a hátát (elvileg bőrnyugtató hatású meg még sok mindenre jó) és úgy vettem észre hogy a kis fekete pontok eltűntek és legalább nem vakarózik. De ahogy alaposan megvizsgáltam a hasát is, ott is sokkal ritkább a szőrzet mint kellene.

Valaki kérdezte hogy hogy van :) igazából elég jól, eszik-iszik rendesen, kerekezik, mászik a rácson szóval nem depis. Viszont egy éve sokkal aktívabb volt, egész éjjel fent volt szinte, most meg sokkal többet alszik. Meg az egész kis állaton látszik hogy már öreg kissé és olyan rossz így látni :(

2010. dec. 31. 23:17
 10/10 Platypus ***** válasza:

Azt lenne fontos leírnod, hogy milyen alakban indult a kopaszodás. Ha pici szőrtelen foltok keletkeztek, amik egyre sűrűsödtek, majd végül összenyíltak, az gombára jellemző. A szabályos kerek, majd terjeszkedő foltok is. Ha csak egyre ritkább lett a szőrzet, az inkább atka. De ha ivermectinnel kezelted többször, akkor ha atka volt, már mindenképpen kihalt. Azzal számolj, hogy a szőrnek azért kell pár hét, hogy újra nőjön a probléma megszűnése után.


A parazitás fertőzésekről itt egy jó galéria(elég gusztustalan), gombáról sajna nem találtam:

[link]

2011. jan. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!