Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vadul el az összes nyulam?

Miért vadul el az összes nyulam?

Figyelt kérdés
mert már kaptam ugye kiskoromba húsvétra, de mindig elvadultak, és már huzzájuk se lehetett érni. idén kaptam egy nyulat megint, eddig ő volt a legnormálisabb, de ha felvettem ő is elkezdett kapálózni és karmolni, és féltem tőle kicsit, de én voltam az egyetlen akit elfogadott mindenki másra morgott(a nyulak is tudnak ám morogni), de nagyon szerettem. a nagyszüleimnél volt, de minden nap meglátogattam, plusz amíg kissebb volt addig lakhatott a szobámban és minden nap kivettemm, simogagttam, de így is elvadult kicsit. nade a kérdésem igazából az hogy mit csináljak, mert meg fogom kapni a nyuszim kölykét, mert a nagypapám végülis elvitte, mert nagyon nagy volt és nem votl szelíd ugye. na és a kölykét is róla fogom elnevezni és őt tényleg szeretném megtartani! mit csináljak hogy ne vaduljon el?????? hogy kedves legyen, egyen a kezemből, az ölembe vehessem és simogathassam. olyan jó lenne. válaszokat előre is köszönöm.
2010. dec. 30. 03:29
 1/4 anonim ***** válasza:
van hogy az állatok azért vadulnak el mert túl sokat vanak babusgatva.probáld meg azt hogy nem olyan sokat piszkálod mondjuk csak 10 percre veszed ki majd vissza teszed és simized a ketrecében és ha elbújik akkor hagyd.
2010. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, kösz majd megpróbálom :)
2010. dec. 30. 20:09
 3/4 GreenRita válasza:
A legfontosabb mindig te etesd a jó dolgokat összeköti veled. A 2. legfontosabb ne emelegesd, te hajolj le az ő szintjére és úgy simogasd, idővel az öledbe is veheted.Simogatás előtt jól mos kezet,mert nem szeretik az emberi szagot magukon. "Zsíros" lesz a bundájuk és mindig le kell nyalni magukról. Foglalkoz vele minden nap, de ne nyüstöld.Fontos a nyúszi jelleme is,mert mindegyik egy kis egyéniség. Tény,hogy a házi nyúszik nem lesznek olyan szelídek mint törpe fajtáik,de meglehet őket enyhitni.
2011. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) okos dolgokat írtál, majd megpróbálkozok velünk :)
2011. jan. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!