Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem most először van 2...

Nekem most először van 2 nyulam. Pároztatni szerettem volna őket, és meg is próbáltam (felemeltem a lány nyúl fenekét. ) Rá is ugrott a fiú, de ilyen nagyon vinnyogó hangot adott ki! Ez természetes?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi idősek?

És nem, egyátalán nem normális. Nem kell pároztatni őket, csinálják ők maguktól. A kislány félt, és lehet, hogy fájt neki, ezért visított.

2009. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tom pontosan mennyi idősek,de azt mondta hogy már lehet várni hogy a fiú ráugrik,mert a lány tüzes!És azt mondta,hogy emeljük meg a lány fenekét,mert a fiú kezdő és lehet h nem meri!Tucc ajánlani valamit?Hogy mit csináljak hogy a fiú ne féljen a lánytól?Mert tenyészteni szeretnénk őket!A kislány pedig nagyon tüzes!!!
2009. jan. 26. 19:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt az mondta,akitől vettük a nyulakat!Ő azt mondta hogy a nyulak süldők,és 1 hét után miután elvisszük onnan,a fiú rá is fog ugrani
2009. jan. 26. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük az elejéről.

Amíg nem tudod, hogy mennyi idősek, addig ne pároztasd őket. Míg a nyuszik el nem érik az egy évest kort, addig valószínűtlen, hogy az alom kihordása után gondoskodni fognak a csemetéikről (olyan 4-5 hónaposan lehet őket először pároztatni, de nem érdemes ilyenkor kezdeni), inkább megeszik őket.

Felelőtlenség télen elkezdeni a nyúltenyésztést, kezdjétek tavasszal, mikor már langyos az idő, egy hónap alatt meg is születnek a nyuszikölykök.

A párzást nem szabad erőltetni, mert 99%, hogy ha a sokktól teherbe is esik, akkor is megeszi az ivadékokat ráadásul a kislány agresszívabb lesz.

Ha pároztatni akarjátok őket, akkor mind akettőnek nyugodtanak kell lennie, tehát kint is kell lenniük (nyilván melegebb napokon) a ketrecből, hogy levezessék a fölös energiákat. A megfelelő etetés, az energiák levezetése és az ellenőrzött szaporításuk jó minőségű alomhoz vezet. Ellenőrzött szaporítás az, mikor a két nyulat egymás mellett tartjátok, párszor összeengeditek de mindig ellenőrizvén őket. Nagy eséllyel össze fognak veszni (ezért kell őket kiengedi, hogy annyira ne legyenek gőzösek, hogy végezzenek egymással), majd egy-két nap után egymásra találnak (esetleg még aznap), párzanak. Párzás után a nőstényt ki kell venni, ha az agresszív viselkedést mutat a hím felé, vagy ha a hím üldözi a nőstényt. Egy stresszes nyúl nem ell jó almot, vagy halállal végződik.

A tenyészpárt mindig jól kell tartani, elég szénát kell biztosítani a nősténynek. Ha nőstény terhes, a saját szőréből és a szénából fészket készít. Ilyenkor a tartódobozt nyugodt helyre kell vinni és le kell fedni. Rengeteg zöldséget, szénát és jó minőségű tápot kell kapnia, illetve le kell vágni a hátsó és mellső körmöket.

Takarítani kell, viszont nem szabad a fészket bántani. Az ellésnél be lehet kukkantani, de meg pár órával utána is, de jobb, ha hagyjuk az anyai ösztönöket kibontakozni.


Ez kb a nyúltenyésztés eleje. Nyilván egyszerűbbnek festették le mások, de hát ők nem is tarthatnak igazán hatékony gazdaságot, ha ennyit nem tolmácsoltak.

2009. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne akarj tenyészteni, amíg nem értesz az állataidhoz. Kérdezz tapasztalt tenyésztőt (gondolom, ilyentől vetted a tieidet, különven sok értelme nincs csinálni), tanulj, tarts csak úgy nyulat, járj össze más nyuszisokkal.
2009. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hasznos volt!Kül már elmúltam 1 évesek,azt tudom!Csak azt nem tudom hány hónappal!DE az tuti,hogy elmúltam 1!!!!
2009. jan. 27. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:
te múltál el egy éves?
2009. jan. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Te meg csak tetteted,vagy télleg ilyen köcsög vagy?????Ez nem az az oldal hogy "amit nem mertél,itt megkérdezheted"Nem????????
2009. febr. 6. 16:36
 9/11 anonim ***** válasza:
nyugodjatok le... harmadszor vagyok az oldalon, de már legalább tíz választ olvastam, ahol mindenki írásban üvöltözött egymással!!!
2009. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem értem a fenti kommenteket... Jól csináltad amikor felemelted a lány hátsóját, de lehet elfelejtetted biztatni a fiút pl: SZÚRD A NYUSZI FOSÓJÁÁÁT!!!!
2010. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!