Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! Hogy menthetnénk meg?

S. O. S.! Hogy menthetnénk meg?

Figyelt kérdés

Most született pár hete egy fiú kis degunk.

Az anyja nem szoptatja eléggé szenved szegény, kivan száradva már a szája, még talán meglehetne menteni!

Kérek tanácsokat mivel itassuk hogyan, hogyan tartsuk életben?:(

Köszönöm előre a válaszokat!


2010. dec. 30. 14:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
helyesbítve pár napos * :/
2010. dec. 30. 14:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Injekciós múanyag adagolótok nincs otthol? Vagy esetleg ha nem undorottok tőle,szívószállal a szájába kellene adni egy kis tejet,mert más kép elpusztul!
2010. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Állatorvos!!!! Ő majd megmondja mit kell tenned.

Mi csak itt tippelgetünk, itt akik nem is értenek hozzá.

Én biztos dokihoz vinném:)


22l

2010. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Orrcsepphez való csepegtetővel tudsz a szájába adogatni valami tápszert. Fogalmam sincs, hogy tejet lehet-e adni a degunak. De szerintem ha az anyja nem eteti, akkor kevés az esélye szegénynek.
2010. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Orrcseppentővel kell, szerintem is, vagy fecsivel.

Tehéntejet ne adj neki, mert túl zsíros neki! Higítsd fel csapvízzel fele-fele arányban. De szerintem macsakának való tej is jó neki, bár az kicsit drága, vagy sima gyerektápszer. Inkább ezeket add neki, mint a higított tehéntejet. Én gyerektápszerrel etettem egyszer egy kisegeret. Sajnos meghalt, mielőtt kinyílt volna a szeme, de nem a nem megfelelő gondozás miatt, szerintem. Valahogy kicsöpögött az itató és megfázott az éjjel...

Többen írtak már GYK-n is válaszokat kisegerek felnevelésére, keress rá, ott vannak jó ötletek.

A lényeg, hogy melegen kell tartani és kb 2-3 óránként etetni. Éjjel is.

2010. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen vidd el orvoshoz! Valószínűleg tud biztosabb megoldást is nálunk.. vagy ha nem, akkor szerintem is próbálj neki adni cseppentővel valami tápszert
2010. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kisállatzoknak cumisüveget és kisállatoknak való tejpótló port. Azt vegyél
2010. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de már késő volt. :(

Szegénykém elpusztult :'(

Úgy gondolom megtettünk mindent, de szegény még olyan kicsi volt, semmi nem fért bele a kis szájába. :(

Még egyszer nagyon-nagyon köszönöm mindekinek!!!

2010. dec. 31. 18:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Részvétem
2010. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy valószinűleg oka volt annak, hogy a mamája nem szoptatta. Lehet, hogy beteg volt.
2011. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!