Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezeket szabad adni, egy...

Ezeket szabad adni, egy tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

A www.haziallatok.hu-n láttam:

leveles zöldségek,

brokkoli

kelkáposzta (?)

borsó

pardicsom

narancs (?)

kiwi

gyermekláncfű

római saláta

Ezek közül mit lehet adni neki??


2011. jan. 1. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Fő takarmánya a széna, lucerna, és a zöldfű./Tyúkhúr, gyermekláncfű/ Ezeket egészítsd ki: sárgarépával, különböző szezongyümölcsökkel/alma, körte, szilva stb./ és magvakkal/árpa,zab, kukorica, búza. Rozsot ne adjál neki. A salátalevelet feltétlenül mosd meg neki, mielőtt odaadod. Szárazkenyeret is adjál neki, ez karbantartja a fogazatukat. Minden konyhai hulladékot szívesen fogad, de a burgonyahéjat csak főzve add neki. Nagyon szereti még a gombát, a vadgesztenyét is kedveli. Néha adhatsz neki forralt tejet is.
2011. jan. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
K betűs zöldségeket ne igen adjál neki, mert felfújódhat tőle.
2011. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk volt...kelkáposztát és mindenféle K betűs dolgokat nem szabad nekik adni, A mieink kígyóuborkát kaptak, nyáron gyermekláncfüvet...salátát, meg épp ami otthon volt.bár paradicsomomt, brokkolit nem.
2011. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Semmilyen K-betűvel kezdődő zöldséget/gyümölcsöt ne adj neki.Saját tapasztalatból mondom...Az én tengerimalacom teljesen egészséges volt,kapott egy kis kelkáposztát az anyámtól és nyekk.Nemsokára vége is lett,nagyon hamar...

Béke poraira...

De a salátát és a kiszárított kenyeret/zsömlét,meg a szénát is nagyon szeretik...

2011. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a k betűsek tilosak! Főleg a kelkáposzta, káposzta, karalábé, karfiol. Viszont a kígyó ubi adható, az amúgy is csak egy ubi és a kígyó név csak úgy hozzácsapódott! :) Citrus féléket sem adnék neki....de ebben nem vagyok biztos.
2011. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy K betúseket nem szabad neki adni bocsi elfelejtettem írni! Kenyeret szabad????? Kivit?
2011. jan. 2. 16:21
 7/9 anonim válasza:
mi szoktunk a malacunknak kenyeret adni de ne sokat adj neki és csak ropogós,száraz kenyeret kiwit nem hiszem hogy lehet neki adni!
2011. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

[link]

Itt találtam!! nézzétek meg a táblázatot!

2011. jan. 3. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
K betűs zöldségeket nem szabad adni és salátát sem túl célszerű. A saláta szívja magába a legtöbb méreganyagot, mosással nem lehet eltávolítani. Szárazkenyérre sincs semmi szükségük, széna evéssel tudják legjobban koptatni a fogukat. Itt egy részletes leírás a helyes etetésről és arról, hogy mit kaphatnak: [link]
2011. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!