Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet Magyarországon kapni...

Lehet Magyarországon kapni hermelint? Mármint nem bundát, hanem igazi, élőt. Mennyibe kerül? Hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Magyarországon ritka, védett, eszmei értéke jelenleg 10000 forint.
2011. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de lehet kapni?
2011. jan. 2. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel védett, nem lehet kapni. Védett állatokkal, növényekkel (gombákkal) nem lehet kereskedni. Sőt ha Te fogsz be egy vadon élőt, és megtalálják Nálad, azért is megbüntetnek.
2011. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Óh,értem :( Az kár, mert olyan szép állat. Akkor maradok a görénynél:)
2011. jan. 2. 11:46
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%

Szép állat, de vadállat. A görényeket már egy jó ideje háziasították, a hermelint nem. Lenne egy állatod, amit nem hogy megfogni nem tudnál, de lehet hogy látni se nagyon látnád mert elbújna előled.

Olyat hallottam, hogy nyércet tartott valaki kedvencnek, az egy fokkal egyszerűbb eset, mert szőrmefarmokon tenyésztik.

2011. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A vadon élő menyétféléket nehéz megszelídíteni, ezért amellett, hogy valóban védett állat, nem is javasolható a tartása. Helyesen írta Platypus, nem lesz szelíd. Ha már nem akarsz "kommersz" vadászgörényt, a nyestet lehet megpróbálni, bár sok vele a macera: még vak kölyköt kell szerezni, kézzel felnevelni. Így viszonylag szelíd lehet. De még most is azt mondom, hogy azért van a vadászgörény, hogy azt tartson, aki menyétfélét szeretne. (Ja régebben lehetett szerezni prémesállat telepekről prémgörényt, nekem az volt, annak hosszabb a szőre mint a vadászgörényé.)
2011. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!