Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert jo tengerimalacot...

Miert jo tengerimalacot tartani? Ervek es ellenervek? Elony vs hatrany?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Ha tengerimalacot szeretnél tartani, akkor a legfontosabb, hogy minden nap foglalkoznod kell vele. Ez persze azt is jelenti, hogy etetni, itatni, időnként fürdetni kell, kiengedni a ketrecéből és levinni a szabad levegőre. De nagyon fontos, hogy érezze a szeretetet. Játszani kell vele, simogatni, elvinni az állatorvoshoz, a körmeit vágni, kiszedni a csipát a szeméből. Ha úgy érzed, hogy felnőttél ahhoz, hogy egy pici gyereked legyen, akkor bátran bevállalhatod:)

Nekem volt egy tengerimalacom, aki 8 évig élt, ami nagyon nagy szó, hiszen általában 5 évig élnek, szóval én úgy gondolom, hogy mindent megadtam neki:) Sok sikert!

2011. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Volt tengeri malacunk, szerettem, de nagyon gyakran kellett takarítani, hatalmas terrárium kellett neki, mert viszonylag nagy testű volt, később inkább fa ládában tartottuk, hogy legyen neki mozgástere, de még egyszer nem vállalnám a tartását.

Az mondjuk poénos volt, mikor ricsajozott, ha pl.nylonzacskó zörgést hallott ( az nagyon irritálhatta ), de mikor hajnalban keltem és kaját készítettem a munkába, akkor már kevésbé volt élvezetes, főleg a még alvó családtagoknak...

Azóta hörcsögeim vannak, tisztább állatok sokkal, csendesek, barátságosak, semmi gáz velük.

2011. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%

Előny:

- olcsó, hiszen csak alom kell neki meg mag, ami max. 1500 Ft-ot jelent havonta

- nem igényel sok törődést


Hátrány:

- buta

- büdös

- hangos

2011. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Végtelenül aranyos, kedves állat, gyerekeknek első állatként javasolt ajándékozni. Hátránya: törődni kell vele, foglalkozni, és tisztán tartani.
2011. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem buta, ha foglalkozva van vele. Nem büdös, ha rendesen van tisztítva. Hangos? A kutya nem ugat? A macska nem dorombol hangosan? Nem nyávog?Meg kell szokni.
2011. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az egyik barátomnak volt tengerimalaca. Nagyon keveset foglalkozott vele, néha kiengedte, de sose vagdosta a körmeit, meg nem játszadozott vele!:)

Akkor ezek szerint ő csinálta rosszul!:)

2011. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
nem ..biztos jól csinálta mert általában ugye az csinálja jól aki szarik az állatra és a saját szarába hagyja az meg rosszul aki játszik vele meg kényezteti..Jézusom mennyi f.szkalap...
2011. jan. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A havi 1500 ft kevés rá, főleg, ha orovshoz kell vinni, aki levágja a körmeit.

Az almot 2 naponta cserélni kell ( a legolcsóbb forgács is 250 ft, számold ki, ez mennyi heti és havi szinten ).

Nekem nem kellene még egyszer, mert csak a gond van vele.

4 aranyhörcsögöt ettől kevesebből kihozok / hó és még arik is.

2011. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Szia!

Nekünk van kettő.Az tény ,hogy nagy hely kell nekik és az is igaz hogy 2 naponta takarítani kell,de nagyon aranyosak!Megismerik annak a hangját aki nap mint nap foglalkozik velük.Ki lehet őket engedni a szobában,és visszamennek hozzád.A mieink kimondottan szeretnek rajtunk mászkálni.Kézből is esznek.

A kajájuk ha nekik valót veszel 600Ft körül van kilója.Nagyobb áruházakban szoktam venni.A forgács csak akkor nagyon drága ha kisállatkereskedésben veszed.Én tavasszal asztalostól szoktam venni nagy zsákkal,500Ft/zsák.Állatorvoshoz csak akkor viszem ha betegek,de ez még csak 1x fordult elő az előző malacommal és sajnos akkor sem tudtak már rajta segíteni.Ő 6 éves volt.Ha megbízható helyről veszed,jól tartod,ritkán betegszik meg.Az is igaz hogy rögtön jelez ha valami szokatlant hall vagy zörög valaki tasakkal,de szerintem ha szereted ez is elviselhető.Semmivel nem hangosabb mint egy kutya vagy macska,de ezt már előttem írták.Szeretnivaló állatkák,szerintem!

2011. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
ejjel mennyire zajos?
2011. jan. 4. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!