Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bélgilisztásak a tengerimalacaim?

Bélgilisztásak a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés

A fürdőszobába a csempe mögül egyfolytába 5-10 cm-es piros giliszták bújnak elő, de csak kakor ha folyik a víz. Anyám szerint biztos az én malacaimból jönnek ezek, mert a kádba szoktam kitisztítani a ketrecaljukat. Viszont akkor a ketrecben is látnom kellene ezeket a gilisztákat vagy azt hogy kijönnek a malacaimból nem? A székletük is normális, abban sincs giliszta. Anyám meg azt mondja hogy a sok baktérium kijön a ketrecből mosás közben és abból a csempe mögött kifejlődnek ezek a giliszták. Egyébként meg fel se csapódik olyan magasra a víz, ahonnan kijönnek ezeke a dögök.

Mi a véleményetek? Malacaim a hibásak vagy valami más?


2009. jan. 30. 09:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
tudod, a peték vizben tudnak kifefjlődni. Egy időben nálunk a mosdókagylón voltak pici fehár kukacfélék(a mosdókagylón kis víztócs mindig volt, mert a csap csepegett), nem igazán értettük a dolgot hogy kerül pont oda, aztán rájöttünk, h muslincák odaköptek és ettől keltek ki. Vagy nem daköptek hanem a lábukkal minden koszt meg bacit felszednek és odamásznak, és bumm, ott a baj. befújtuk rovaírtóval a fürdőszobát, és azóta nincsenek kukaco.
2009. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nem voltam egyértelmű a végén, a rovartírtóval a muslincánkat nyírtuk ki, és utána már nem fordult elő, és azóta sem-kukacos "jelenség":))
2009. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A malacaid gilisztái (ha lennének, a székletben látnád őket) nem élnek meg a csempe alatt és fordítva. Ha anyukád ezt nem hiszi, hívj fel egy állatorvost és nyomd a mamád kezébe a telefont- hátha ez használ neki.:S
2009. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, énis erre gondoltam, hogy hogy a francba jönnek elő a csempe mögül ha a székletben meg nincsenek? Akkor megkérdezek egy állatorvost, mert már nagyon idegesítő, hogy mindenért a malacok a hibásak. Még azt is rájuk fogta, hogy miattuk vannak a lakásba molylepkék. :S
2009. jan. 30. 10:20
 5/20 anonim ***** válasza:
27%
a tebeleidben is vannak giliszták, és nem szarod ki őket, nem? de gilisztapetét kiszarhatsz. és ahogy fentebb írták, a vizben tudnak kifejlődni. és acsempe mögött vlaszeg vizes valamennyire a közeg. nem steril senkinek sem e bele köynörgöm, ha steril lenne, nem kellene kezet sem mosni nem?
2009. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
szerintem a malac a hibás. a csempe vagy a fal hogyan tudna gilisztát nemzeni???
2009. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
attól, hogy nem kakil gilisztát még lehetnek benne giliszták.
2009. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

ÁLLJ!

Az élő szervezet élősködői NEM azonosak (még pete korukban sem) a csempe alattiakkal. A molylepke teória ennél is nagyobb butaság. Petét nem üríthet egészséges ember, annak a petének van gazdaállata is, olyan nem van, hogy peteként oda kerül és pete is marad.:S

Anyukádnak az orvos mellé egy bioszkönyvet is adj.

Itt is elkelne többeknek.:S

2009. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Indoklás-utolsó vagyok- röviden: más a táplálékigénye és a szaporodási feltételei egy bélrendszerben és egy fal mellett élősködőnek. Tehát állatról csempére akkor költöznek ÉLETBEN MARADÁSRA képes élősködők, ha a bélrendszer és a csempe hasonlítani fog belülről.. A kis fekete, fél centis, duci kukackák sok helyen előfordulnak, NEM emberből és nem állatból származnak. De fertőzést terjeszthetnek, és a malacka ezekkeol sokkal védtelenebb, mint egys ember. mamád ne az okokat keresse, hanem fogjon egy (több) üveg domesztoszt. Elnézést...
2009. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Már mindent kipróbáltunk, fertőtlenítőket, tisztítókat, de még mindig jönnek a giliszták. Pedig olyan erős fertőtlenítőt használunk, hogy a kádat is kimarta. Persze majd fel lesz újítva a fürdőszoba.

Csak hát picit zavar hogy mindenért a malacok a hibásak, dehát ennyi erővel anyám is lehet bélgilisztás...

2009. jan. 30. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!