Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányt meg tudom szelídíteni?

A patkányt meg tudom szelídíteni?

Figyelt kérdés
Nekünk az istállónkba vannak patkányok. Ha befognám, szerintetek hogy tudnám kideríteni hogy beteg-e?Megtudnám szelidíteni?Sűrgős választ várok!!
2011. jan. 9. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod mert veszedelmes állat.
2011. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet meg veszélyes eggyik ismerösömet magharapta nem ment ek orvoshoz és a munkahelyén vették észre hogy kezd megbolondulni látomásai voltak meg kezdett megveszni ugy vitték el a mentők egy rakás gyógyszert kell szednie
2011. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2011. jan. 9. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:

házilag nem jössz rá, beteg-e. állatorvos, ántsz, akármicsoda tudja megvizsgálni.

én a helyedben megszabadulnék tőlük, mert mindenféle kórokozót terjesztenek, amik ha nem is ártalmasak rájuk, lehet, hogy a lovakra vagy rátok igen.

egyébként szelidíthetőek és nagyon intelligensek. például pesten a 4/6-os villamos vonalán van egy hajléktalan férfi albínó patkánnyal, amit idomított, afféle társa, mint valami kutya (ücsörög a karján, vállán, elveszi a szotyit, stb.). :/ :)

ha szeretnél valami patkányfélét, inkább kisállatkereskedésbe menj be és érdeklődj! :) az biztos nem mar meg, nem kell félned, hogy fertőzést terjeszt.

2011. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon okos állat és idomítható.Valahol tenyésztik őket és aknák hatástalanítására használják.

Ha még kicsi,biztos szelidíthető!

Az egészségét szerintem csak orvossal tudod megállapítani biztosan.... :D

2011. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Felnőtt patkányt már tuti nem, de még a választós korú kölyköt se biztos. Max. akkor lehetne esélyed, ha még egy szemnyitás előtt álló, 2 hét körüli picit sikerülne befognod, és kézzel felneveled.

De ha patkányt akarsz tartani, tényleg jobban jársz, ha boltból veszel.

2011. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azt hallottam hogyha karanténba helyezem, akkor kiderül, hogy milyen betegsége van. ez igaz?
2011. jan. 9. 16:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Csakhogy a veszettség lappangási ideje 90 nap is lehet, ennyit meg gondolom nem akarsz várni. Szerintem ez patkánybefogósdit felejtsd el, mindenféle betegséget terjesztenek és ezek a felnőtt, vad példányok nem kézhez szoktathatók. Vegyél egyet állatkereskedésben vagy hobbitenyésztőnél, ezek általában viszonylag szelídek és nem egy nagy összeg(párszáz ft) a megvételük.
2011. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
0%

Láttam már vadon fogott patkányt, ami teljesen szelíd és kedves volt. Két hetes korig érdemes velük foglalkozni, tehát az éppen nyitott szemű kölykök még szelídíthetőek. Amint eléri a 100g-os méretet, el kell vinni dokihoz, adatni neki egy kis antibiotikumot, és utána már biztonságos. Foghatnál egyet nekem is! :)

De ha nem kifejezetten a vad patkányokért vagy oda, akkor keress fel egy tenyésztőt, sokkal jobban jársz, eleve szelíd állatot kapsz. A bolti patkányok mire elérik az elválasztható kort, általában már rendesen el vannak vadulva, kezdőként nehéz őket megszelídíteni.

2011. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj a vad patkányokkal, hogy megszokták a nagy és tágas teret. Ezért úgy megszeleídíteni, mint a hobbipatkányt, hogy ketrecben tartod, stb, nem lehet. Mert szenvedni fog a bezártságtól.

Viszont szabadon meg nem kéne fogdosni mert rengeteg betegséget terjeszthet. Hiába teszed karanténba, hogy nem beteg, ha továbbra is a szabadban él, nem tudhatod, mikor kap el valamiféle kórt.

2011. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!